Vizier op volleybal

 

De 2de ronde in de Topdivisie (v)

Foto Chris Overkleeft

Het zegt natuurlijk allemaal nog niks, de stand na één wedstrijd, maar we kunnen ons voorstelen dat ze bij Pharmafilter US in Amsterdam deze week een keertje vaker dan normaal naar de stand in de Topdivisie hebben gekeken. En dat zullen ze ongetwijfeld bij Flamingo’s, VC Zwolle, Sliedrecht Sport en Donitas ook hebben gedaan, want ook deze teams staan op punten gelijk met US. Alle vijf wonnen ze en pakten de volle buit bij de openingswedstrijd.

Hetgeen automatisch inhoudt dat er ook vijf teams nog op de nul staan. Krekkers, Apollo 8, King Software VCN, VVC Vught en Dynamo Tubbergen hebben zich voorgenomen om daar dit weekend verandering in te brengen. Tussen de teams met drie punten en zij die nog op nul staan, vertoeven Oskam Taurus en Vv Alterno2. De 2-3 verdeelde de punten in twee voor Taurus en één voor Alterno2.

Aanstaand weekend spelen winnaars tegen winnaars en verliezers tegen verliezers. Dat kan alleen maar betekenen dat teams hun eerste nederlaag lijden (of ongeslagen blijven) of de eerste winst binnenhalen (of zonder winst blijven). VC Zwolle heeft tegen Brainconsult / Donitas  voor de tweede keer op rij thuisvoordeel. Beide teams openden het seizoen prima, Donitas bleef in feeststemming nadat ze Bollywood naar Groningen hadden gehaald en VC Zwolle kreeg de Koninklijke Software ploeg uit Capelle op tilt.

Sliedrecht Sport2 krijgt debutant Krekkers op bezoek in de Stoep. De 2-25 bleek 21-25 te zijn, waarmee de setstanden er een stuk beter uit kwamen te zien, ondanks het 0-3 verlies. Van anderhalve goede set er twee maken en daarmee één puntje veroveren in Sliedrecht zou Krekkers wel passen, al is meer natuurlijk altijd welkom. De thuisploeg zal voor het maximale gaan, in Sliedrecht doen ze niet anders.

Koploper US krijgt Vv Alterno2 van Wilfried Groothuis op bezoek. Op de voorhand een bijzonder interessant duel. US, met trainster coach Monique Wismeijer, op de bank begon het nieuwe seizoen in Maria Parochie prima. En zal daar thuis bij willen aanknopen. De ploeg uit Apeldoorn heeft de vuurdoop tegen Oskam Taurus, ondanks de nederlaag, goed doorstaan en zal daaruit putten om  te proberen hun coach nogmaals te verrassen.

Naar het affiche kijkend, lijkt Oskam Taurus tegen Ecare Apollo 8 de clash van het weekend te worden in de Topdivisie. Maar Apollo stelde vorig week thuis behoorlijk teleur met de 0-3 nederlaag tegen Flamingo’s. Ze hebben wat recht te zetten, en zullen zich dat ongetwijfeld hebben voorgenomen. Taurus heeft na de tiebreakwinst in Apeldoorn genoeg vertrouwen getankt om het duel frank en vrij in te gaan. Maar van de andere kant, vorig seizoen ging Apollo 8 ook met een 0-3 zege weg uit Houten. Een wedstrijd om voor de weekend top tien te nomineren.

Over vorig seizoen gesproken, toen vertrok Dynamo met een 1-3 zege uit Gennep bij Flamingo’s.  Won met dikke setstanden. Iets waaraan de ploeg van Raymond Keemers zich graag zal herinneren zaterdag, maar waar de Roze Vogols liever niet aan terugdenken. Nieuwe ronde, nieuwe kansen. Flamingo’s stuntte bij Apollo 8 in Borne, Dynamo ging in Groningen ten onder bij Donitas. Wie er zaterdag de snavel of de neus als eerste bij de finish heeft zullen we gaan zien.

En tenslotte krijgt King Software VCN bezoek van VVC Vught. Beide teams verloren hun eerste duel, dat zal voor één van beide zaterdag aanstaande gevolgd worden door een zege. Wij verwachten dat VCN uit de nederlaag vorige week voldoende motivatie heeft gehaald om thuis te gaan vlammen. Vught zal de juiste toetsencombinatie  moeten zien te vinden om de automatiseringsploeg  te verslaan.

** door de aanpassing van de setstanden is US naar de derde plaats ‘gezakt’ en is Krekkers van de laatste plaats af. (2-25 is 21-25 geworden)

gh @ Vizier op Volleybal