Vizier op volleybal

 

Wonderbaarlijke wederopstanding Taurus

Gisteren stond de wedstrijd tussen Oskam Taurus en Ecare Apollo8 op het programma. Twee ploegen die geacht worden in de bovenste regionen van de topdivisie mee te gaan draaien en vandaar ook als de nummer 1 wedstrijd in de wedstrijd top-10 van Vizier op Volleybal genoteerd stonden.

De thuisploeg begon zeer nerveus aan de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen, ondanks een zeer ontspannen voorbereiding.  De nervositeit werd vooral zichtbaar in het aantal eigen fouten van de Houtense meiden. Apollo hoefde niet eens zo heel erg goed te spelen om toch een zeer eenvoudige 16-25 setwinst binnen te halen.

In de tweede set bleef Apollo de bovenliggende partij en was het foutenpercentage van Oskam Taurus nog altijd veel te hoog om er een echte wedstrijd van te maken (23-25).

Toch kwam Taurus gedurende de set al wat beter in de wedstrijd te zitten en dat kon de technische staf dan ook meegeven aan de dames voor het begin van de derde set.

Het vernieuwde Oskam Taurus beschikt over een gigantische veerkracht en vechtlust en mede daardoor kwam de ploeg weer terug in de wedstrijd. Serverend werd de druk op de passlijn van Apollo opgevoerd, aanvallend werd makkelijker gescoord en vooral de passie was terug in het Houtense spel. Een goede serveserie van de pas 16-jarige Catja Weijzen besliste de set met 25-21 in het voordeel van de thuisploeg.

Daarmee was het verzet van Apollo meteen gebroken. Taurus was helemaal los en speelde met ontzettend veel plezier. Ana Rekar kon zich helemaal uitleven en zette haar aanvalsters bijna constant in een 1 op 1 situatie en daar wisten de Houtense aanvalsters wel raad mee.

Eigen fouten werden (bijna) tot nul gereduceerd en een dikke 25-08 (!)  bracht een 2-2 tussenstand op de borden.

Voorafgaand aan de 5e set werd door de technische staf aangegeven dat een aantal speelsters van Apollo ondertussen op het tandvlees liepen en dat deze fysieke voorsprong uitgebuit diende te worden. De thuisploeg voerde deze opdracht fantastisch uit en mede door een goede serveserie van Lea van Rooijen werd een grote voorsprong opgebouwd.

Toch liet Apollo zien dat het zich niet gewonnen wilde geven, want de ploeg bleef aanhaken en kwam zelfs terug tot twee punten. In een time-out aan Taurus kant nam aanvoerster Ruth van Eenennaam het woord en maande zij haar jonge teamgenoten tot rust. Dit bleek het zetje te zijn wat nodig was en de 5e set werd met 15-12 gewonnen.

Een hele mooie 3-2 overwinning,  die is geboekt door het collectief. Precies zoals we het als team voor ogen hebben. Volgende week op naar Tubbergen. Een wedstrijd waar we ook nog wat recht te zetten hebben.

(Wedstrijdverslag van Jeroen Monshouwer, trainer coach Oskam Taurus)