VC Weert en Eurosped doen goede zaken
Bij de herstart van de competitie in de DELA Eredivisie hebben VC Weert en Eurosped goede zaken gedaan door hun wedstrijden van hoger geplaatste teams te winnen. Belangrijk in verband met de strijd om zich voor de play – off competitie te plaatsen. Ook de beide koplopers kwamen goed voor de dag. Sliedrecht won de tweede partij in deze week, nu tegen Springendal Set-Up ’65, en Vv Alterno was veel te sterk voor New Nexus Apps Lycurgus.
De derby van het Zuiden werd een prooi voor VC Weert, dat daarmee revanche nam voor de nederlaag in de heenwedstrijd in Meijel. Met 3-0 bleven alle sets en alle competitiepunten bij de thuisploeg. De tweede set was met 28-26 spannend, daarvoor (25-20) en daarna (25-16) had Weert het heft stevig in handen. Anne Janssen blokkeerde 5 keer raak voor Weert, Angelique Vergeer werd met 15 punten topscorer. Shannon Gerhardt maakte 4 aces en haar teamgenote Lieke Clerkx scoorde voor Peelpush het vaakst, namelijk 8 keer.
VC Sneek kon de serve van Eurosped niet aan. Maar liefst 21 aces produceerde de ploeg uit Almelo. Jeanine Stoeten nam er daarvan 9 voor haar rekening, een ongekend hoog aantal voor een wedstrijd. Zij werd met 16 punten totaal ook topscorer bij Eurosped, dat de wedstrijd met 1-3 won. Na de 21-25 en 20-25 kon VC Sneek met 25-17 de aansluiting maken. Bij de thuisploeg was Fenna Zeinstra, totaal 18 punten, vaak scorend. Na de 1-2 in sets zette Eurosped met 15-25 de wedstrijd alsnog naar haar hand.
In Ootmarsum had Sliedrecht Sport het alleen in de eerste set echt moeilijk. Set-Up ’65 zette de 22-23 in de openingsset om in 25-23, het kill block van Ilse Kamphuis sloot de set af. De volgende doorgang was de landskampioen een maatje te groot. Met 10-25 werd het 1-1, en daarna pakten de gasten met 19-25 en 17-25 de zege. Ilse Oude Luttikhuis werd bij Set-Up met 13 treffers de meest scorende speelster, die eer kwam bij Sliedrecht Sport toe aan Esther van Berkel met 17 punten.
Vv Alterno was vlot klaar met New Nexus Apps / Lycurgus. De Groningers kwamen niet verder dan 13, 14 en 12 punten. Marlou Sommer serveerde 5 aces voor Alterno, Annelien Alons blokkeerde 4 keer voor Lycurgus raak.
Het Talent Team herstelde zich goed van de dikke nederlaag tegen Sliedrecht Sport. Ze wonnen thuis met 3-1 van SV Dynamo. Spannend was de eerste set met 28-26, daarna werd het een stuk minder. Na 25-14, 22-25 en 25-13 vertrok Dynamo puntloos uit Arnhem. Nicole Oude Luttikhuis uit de Talenten ploeg was moeilijk te passeren. De midspeelster blokkeerde 8 treffers tegen de vloer, collegae Juliet Lohuis verdeelde haar gescoorde punten in porties van vier. Blokkerend en serverend was het elk 4 keer raak, aanvallend maakte ze 8 punten. Bij Dynamo had Joyce Wassen 5 aces en werd Juliette van Duijnhoven met 11 punten topscorer.
Sliedrecht Sport heeft nu 37 punten, Vv Alterno volgt met 34. Peelpush en VC Sneek bleven op respectievelijk 25 en 21 staan. Dan volgen drie teams met 16 punten. VC Weert en Eurosped hadden daar 11 wedstrijden voor nodig, Set-Up ’65 speelde twee keer vaker en is onder de denkbeeldige scheidslijn tussen play – offs en play – outs gezakt. Daaronder staan verder TTP (13-12), SV Dynamo (12-6) en Lycurgus (13-6).
gh @ Vizier op volleybal, foto Rudy van ’t Rood.