EK Beach U18: Beide teams door!
Na de uiterst succesvolle openingsdag (3 zeges uit 3 wedstrijden) voor de BTN talenten beach duo’s bij het EK U18 in Noorwegen volgde vandaag een dag, die qua resultaten wat minder was. Op het programma stonden weer drie wedstrijden, twee voor het meidenduo Stubbe – den Haan en één voor de jongens Penninga – Artamonov.
Stubbe – den Haan verloren vandaag twee keer met 2-0. Tegen het Duitse duo Klinke – Ottens (25) werd het 12-21 en 14-21. Een duidelijke zaak dus. En tegen de Oostenrijkse leeftijdsgenootjes Maros – Meindl (8) werd de eerste set weer met groot verschil verloren. Het werd 21-14. In de volgende was het spannend, bijna hadden Stubbe – den Haan er een tiebreak uitgesleept. Maar de eindstand was met 23-21 net in het voordeel van de tegenstander. Stubbe – den Haan sluiten de poule na één zege en twee nederlagen op een derde plek af. Morgen gaat voor hen het toernooi verder met de ‘single elimination’ wedstrijd.
Penninga – Artamonov hadden gisteren twee 2-0 zeges behaald en speelden vandaag tegen de als eerste geplaatste Noren Sorum – Olimstad, die net als hen ook nog ongeslagen waren. Inzet was dus de koppositie in de poule en een vrijkaartje om de tussenronde over te slaan. Dit lukte de Nederlandse talenten, zij bleven ongeslagen. Met een hele mooie 1-2 zege via de setstanden 21-14, 24-26 en 12-15 bleven zij aan kop en zijn zij dus vrijgesteld van het spelen van de eliminatieronde.
Morgen verder.
gh @ Vizier op Volleybal. Foto CEV. Het regende vandaag in Kristiansand.