Bewijst Dynamo buur Alterno een dienst?
SV Dynamo2 tegen Peelpush is onderdeel van de Superdesup Saterday in Apeldoorn, waarbij dames 1, heren 1 en 2 thuis spelen. Peelpush veroverde afgelopen zondag de koppositie, de ploeg uit Meijel pakte tot nu negen punten uit drie wedstrijden. Een hele mooie score. Dynamo verloor in de tiebreak in Nijmegen, staat vijf punten achter Peelpush maar speelde een wedstrijd minder. Allemaal uitgangspunten om een mooi duel te verwachten.
De buurmannen van Coolen Alterno hebben een thuisduel tegen Next Volley. Men zal bij Coolen Alterno met belangstelling volgen wat hun buren tegen Peelpush doen. Gezien de aanvangstijden (16:00 uur bij SV Dynamo2 en 17:00 uur bij Alterno) is spioneren niet direct mogelijk. Maar ongetwijfeld zijn de ‘groenen’ creatief genoeg om te weten wat er in Omnisport gebeurt / is gebeurd.
Niet alleen DeVoKo Denekamp gaat zaterdag vanuit Twente naar de hoofdstad Amsterdam, maar ook Webton Hengelo gaat zich melden bij US. De ploeg uit Hengelo begin om 20:00 uur, voor die weer thuis zijn is het zondag 12 oktober. Beide teams wonnen afgelopen week met 3-2, waarbij de zege van Webton op Coolen Alterno ons inziens iets zwaarder weegt dan die US winst op Compaen. Amsterdam heeft drie punten, hun gasten staan op het dubbele en bezetten een keurige gedeelde tweede plek. Op die plaats kun je het je niet veroorloven om een weekend puntloos te blijven, want de kapers voor positieverbetering liggen op de loer.
Zoals bijvoorbeeld Sliedrecht Sport, dat tot 17 januari 2015 met de borst vooruit kan blijven lopen na de zege in de Drechtsteden derby tegen Next Volley Dordrecht. Want die wedstrijd moest in ieder geval gewonnen worden, die andere twintig ook, maar daar is de druk minder groot. Dus ook tegen VoCASA is een zege mooi meegenomen, en is er uiteraard gerstenat in kannen bij winst, maar de belangrijkste target is al gehaald, nu die andere nog. De ploeg uit Nijmegen had een slow start dit seizoen met nederlagen tegen Webton en Next Volley, maar herstelde zich vorige week met een keurige thuiswinst op SV Dynamo2.
Ecare Apollo 8 behaalde vorige week bij Cito een 2-3 zege. De eerste winst in het nieuwe seizoen. Compaen heeft ook een zege achter de naam staan. Tegen Sliedrecht Sport en ook met 3-2. Ook tegen US speelden ze eerder een vijfsetter, maar die ging verloren. Één puntje verschil zit er tussen Apollo en Compaen, dat had te kampen met blessures, bij Apollo waren geblesseerde(n) weer gedeeltelijk inzetbaar. Teams kennen elkaar uit hun eerste divisie jaren, op de voorhand wordt een gelijkopgaand duel verwacht, dat zomaar in een vijfsetter kan eindigen.
Debutant Nesselande, afgelopen zondag met 3-0 verliezend tegen Peelpush, mag zich thuis revancheren voor die nederlaag. Cito komt op bezoek. Cito staat één puntje op Nesselande voor, maar speelde wel een wedstrijd meer.
gh @ Vizier op Volleybal. Foto Jan van den Noort.