HSC houdt publiek op puntje van stoel
“Het was op het puntje van de stoel zitten voor het thuispubliek, voor de Alterno fans maar ook voor mijzelf en ik denk voor iedereen op de bank en in het trappelvak. Een enorme ommekeer wat ons spel betreft na vorige week. Overheersend gevoel na gisteren: “Wat een pot!” Met recht goede reclame voor het volleybal. Vol huis wat betreft publiek, goede sfeer, veel geluid, complimenten van publiek van Zwaluwhoeve HSC en Kindercentrum Alterno, die absoluut hebben bijgedragen aan deze mooie wedstrijd.” Het enthousiasme spat eraf bij de openingszin in de mail van Wilfried Groothuis.
“We begonnen goed aan de wedstrijd. De eerste set bleven we tot de 20 punten in evenwicht, waarna Alterno stabiel bleef spelen en wij door twee eigen fouten de set met 22-25 aan Alterno laten. In de tweede set doet een rotatie ons de das om, Alterno heeft de juiste serve te pakken en weet ons zo van 5-6 naar 5-13 te serveren, niet kort daarna haalt Petra Siebers voor ons de juiste serve uit de kast en weten we tot 18-19 terug te komen. Hierna zijn het vier directe aanvalspunten van Alterno die voor hun de set met 20-25 beslissen.”
“De volgende drie sets bouwen op qua score van 25-23 naar 29-27 en tot slot nog maar even een 18-20 er achteraan en qua spanning. Onze serve strategie werpt zijn vruchten af, serverend hebben we Alterno onder druk kunnen houden, waarmee we zelf in een goede flow kwamen en aanvallend met voldoende lef en agressie konden spelen om zo twee sets en één punt in eigen huis te houden. “
“Natuurlijk klonk er even een kleine vervloeking na het zo nipt laten liggen van de vijfde set, maar na afloop overheerste het goede gevoel. Een oppepper die we nodig hadden na vorige week, volleyballend hebben we het slim en met beleving gespeeld. Mentaal een gigantische stap gezet, focus op het spel en de positieve acties, vijf sets bij de les gebleven.”
“Tot slot nog de complimenten voor onze beide libero’s. We hebben, misschien wel als eerste team in Nederland, tijdens de wedstrijd van twee libero’s gebruik gemaakt. Natuurlijk spannend hoe dat uitpakt, gisteren hebben de passkwaliteiten van Monique Drost en de verdedigende gretigheid van Linda Strijkveen een twee-eenheid gevormd, die voor ons hebben bijgedragen aan het goede spel en de punt in – the – pocket. Dit smaakt naar meer, op naar de volgende!”