Coppa Italia voor Conegliano. Team Brokking koploper in Frankrijk.
VoV, 11-02-2025. 12:45 uur. Voor Conegliano was er opnieuw een prijs in Italië. Voor de vierde keer op rij pakten ze de Coppa Italia, ook deze keer moest Volley Milano van Nika Daalderop, net als in de voorgaande twee jaren, de eer laten aan de tot nu ongeslagen koploper van de Serie A1,
Via tiebreakwinst, 15-12 in de vijfde set, tegen Scandicci had Volley Milano zich geplaatst voor de finale. In dat duel scoorde Nika Daalderop 7 keer. En Conegliano had Novara in de halve finale geen kans gegeven.
In de finale deden de teams voor 9.000 toeschouwers er erg lang over voordat ze de winnaar hadden bepaald van de eerste set. Pas bij 37-35 voor Conegliano werd van speelhelft gewisseld. Milano had de kans op winst bij o.a. 23-24, 26-27 en 33-34 gemist. Gabi scoorde het laatste punt in de set.
Daarna domineerde Conegliano aan het net en met twee keer 25-20 eigenden ze zich de cup via een 3-0 zege toe. Nika Daalderop scoorde ook in dit duel 7 keer. De Zweedse Isabelle Haak werd de MVP van de finale.
In Frankrijk heeft de top drie eenzelfde aantal punten (44 uit 20 wedstrijden), de koppositie van dat drietal is voor Venelles van libero Romy Brokking.
Venelles won met 3-0 (19, 22, 13) van Marc en Baroeul. Het topduel tussen Nancy en Nantes, de nummers twee en drie in de stand, eindigde in een 3-0 (20, 23, 18) zege voor Nancy. Aces en blokpunten (15 om 9) en de foutenlast (11 om 20 directe punten voor de tegenstander) maakten het verschil. Laura Jansen scoorde 6 keer voor Nantes.
Bij de mannen was er een 3-0 zege voor de ploeg van Michael Parkinson tegen Poitiers. De tweede set was spannend (27-25), daarvoor en daarna pakte Tourcoing de setwinst met 25-17 en 25-19. Parkinson maakte 6 punten.
Twan Wiltenburg verloor met Narbonne met 3-0 van koploper Chaumont. Hij scoorde 10 keer. Ook hier was de tweede set met 31-29 nipt. De andere twee eindigden met 25-16 en 25-22.
Chaumont is met 18-39 koploper, Tourcoing staat vierde met 18-38, St. Nazaire van Luuc van der Ent is elfde (19-17) en Narbonnen staat op plaats twaalf.
gh @ Vizier op Volleybal. Foto Filippo Rubin/ LVF