Winst SV Dynamo, verlies Orion Stars en Lycurgus in BeNe League.
VoV, 07-04-2025. 4:30 uur. Orion Stars en SV Dynamo zijn verwikkeld in de strijd om rechtstreekse plaatsing voor de halve finale om de landstitel. Orion staat als tweede Nederlandse ploeg in de BeNe League vijf punten voor op SV Dynamo. Met nog twee wedstrijden te gaan leek dit een moeilijk te overbruggen achterstand voor de ploeg uit Apeldoorn. Maar ze brachten zaterdag dat verschil terug naar een overbrugbare margeĀ van twee punten.
Aalst vs. Orions Stars, uitslag 3-1, setstanden 25-20, 25-23, 23-25 en 25-18.
Orion Stars verloor in Aalst met 3-1. Orion verloor de eerste set via vijf punten op rij van Aalst nadat ze bij begin van de big points nog met 19-20 voorstonden. Ook in de tweede set had Aalst de betere finale, met een video challenge wisten ze na 23-23 de belangrijke punten voor de winst binnen te halen. Orion won de derde set meet 23-25, maar verloor de wedstrijd via 25-18 in de vierde
Bij Orion werden Tom Koops en Maksim Shkredau met 15 punten elk de topscorers. Aalst had een 74 om 60 betere eigen score.
SV Dynamo vs. Achel, uitslag 3-1, setstanden 25-22, 25-23, 12-25 en 26-24
SV Dynamo kon de wedstrijd in Omnisport met 3-1 voor zich beslissen door in set twee en set vier in de finales koelbloedig de beslissende punten te pakken.
Dynamo pakte rond de bigpoints in de eerste set het initiatief en won op de side out. In de tweede set wist Dynamo in de slotfase van de set een 18-21 achterstand te veranderen in 25-23. Achel herstelde zich knap na de 2-0 achterstand en was in set drie via o.a. ruime marges van zeven (3-11) en tien (10-20) punten vlot als eerste bij de eindstreep. In de vierde set herhaalde zich het scenario van de eerste twee sets. Achel kon als eerste de twintigpuntengrens aantikken (16-20), maar verloor uiteindelijk toch nog.
Leuven vs. Lycurgus. Uitslag 3-0, setstanden 25-16, 25-22 en 25-20
Lycurgus is als beste Nederlandse club in de BeNe League al geplaatst voor de halve finale om de landstitel.
In de lang niet volle Sportoase in Leuven kwamen de gasten er in grote delen van de wedstrijd niet aan te pas. Zeker in de eerste set ontbrak het aan de nodige scherpte en energie om het Leuven echt lastig te maken. Te veel eigen fouten en te weinig servedruk waren de verklaring voor heel snel verlies van de eerste set; 25-16.
Aan het begin van set twee nam Gijs van Solkema de spelverdeling over. Ook Jo Gladsoy Sunde en Martijn Brilhuis kregen speeltijd. In een poging nog iets te forceren. In deze set en set drie ging het langzaam iets beter, maar de controle ontbrak. In de tweede set verkleinden Van Schie en Parraguirre de achterstand van 24-20 tot 24-22, maar verder kwam het niet.
In de derde set gloorde er nog hoop op meer toen Boer de stand naar 20-18 achter blokkeerde, maar vervolgens scoorde Leuven twee keer op rij. De nadelige marge ging naar vier en was het over en uit; 25-20. De vierde nederlaag in de BeNe Conference was daarmee een feit. (Bron website Lycurgus)
De stand is nu, met nog 1 speelronde te gaan:
- 01> Roeselare 34
- 02> Leuven 26
- 03> Aalst 24
- 04> Lycurgus 23
- 05> Orion 17 (nog tegen Leuven)
- 06> SV Dynamo 15 (nog tegen Roeselare)
- 07> Achel 8
- 08> PDK 6
Noot: PDK verloor vrijdagavond al met 0-3 van Roeselare. Zie ons verslag van zaterdagmorgen.
Challenge Poule Nederland
Sliedrecht Sport plaatste zich zaterdag via 0-3 winst op ZVH als eerste ploeg uit de Challenge Poule voor de kwartfinale. Via de setstanden 27-29, 25-27 en 21-25. ZVH wist de setpoints in de twee eerste sets niet te verzilveren, Sliedrecht deed dat wel. Voor een volledig verslag zie het separaat geplaatste artikel. Sliedrecht Sport speelt in de kwartfinale om de titel tegen PDK.
Gisteren stond VC Limax vs. SSS op het programma. VC Limax boekte een 3-0 zege via de setstanden 25-21, 25-19, 25-21. En daarmee blijven ze meedoen voor de belangrijke tweede plaats in de poule, die recht geeft op het ticket voor de kwartfinale. Tegenstander in de laatste wedstrijd is koploper Sliedrecht Sport.
De stand is nu: 1> Sliedrecht Sport 15, 2> VC Limax 10, 3> SSS 8 en 4> ZVH 3
gh @ Vizier op Volleybal. Foto SV Dynamo.