Vizier op volleybal

 

Orion en Lycurgus met 1-0 voor in de halve finale.

VoV, 27-04-2025. 17:56 uur. Vanmiddag werd in Groningen en Doetinchem de eerste opslag gedaan voor de best of 3 serie in de halve finales om de landstitel bij de mannen. De koppelingen daarin waren Lycurgus vs. PDK en Orion Stars vs. SV Dynamo. Dit waren ook de vier teams die namens Nederland deelnamen aan de BeNe League.

Orion Stars vs. SV Dynamo. Twee teams die al heel vaak tegenover elkaar stonden als het om de prijzen ging. Onlangs nog won Orion Stars de nationale beker overtuigend tegen SV Dynamo. Dat was wel de eerste winst in dit seizoen tegen de ploeg uit Apeldoorn. Rijp voor revanche of een herhaling?

SV Dynamo had in de eerste set door een vroeg breakpoint tot 6-8 een minimale voorsprong, Orion Stars was er bij 8-8 naast en denderde ondanks twee time outs van SV Dynamo (bij 10-8 en 12-8) door. Het verschil bleef vier punten (13-9, 16-12, 20-16). Bij 21-18 en 22-20 nam Dirk Sparidans een time out, het kill-block van Beau Wortelboer zette Orion bij 24-20 op setpoint. Met 25-21 ging de eerste set naar de thuisploeg.

Na een redelijk gelijk opgaand begin in de tweede set (5-4, 11-8, 14-12) nam Orion fors afstand (20-13) en sloot de set met een hele ruime voorsprong (25-18) af. Ook in de derde set waren de teams in de beginfase tot 11-10 aan elkaar gewaagd, daarna zette de thuisploeg een tandje bij en met de serie naar 15-10 sloegen ze zich naar een ruime marge. Die niet meer werd weggegeven. Via 20-16 werd deze set met 25-19 gewonnen. Goed voor 3-0 in sets en 1-0 in wedstrijden.

Orion wist passend en serverend het verschil te maken. Er was geen matchreport beschikbaar.

Lycurgus had PDK in Groningen tegenover zich. Lycurgus heeft in de onderlinge duels een positieve balans, zij verloren dit seizoen nog niet van PDK. Op basis van het reguliere seizoen en de prestaties in de BeNe League is Lycurgus de favoriet, maar PDK bewees in de kwartfinale tegen Sliedrecht Sport dat zij pas verloren hebben als ze ook echt verloren hebben.

Lycurgus was in de eerste twee sets veel te sterk voor PDK Huizen. Met 25-14 (na 11-5 en 16-9) in de eerste set kwamen ze op 1-0. Met dezelfde score (na 8-8, 16-12 en 22-13) werd de tweede set gewonnen.

PDK haakte in de derde set na 10-10 af, daarvoor hadden ze een 5-1 achterstand bij 5-5 ongedaan gemaakt. Lycurgus pakte vijf punten voorsprong (15-10, 20-15) maar kon na 24-20 vooreerst het beslissende punt nog niet scoren. Dat lukte pas op 24-23. Nuno Margues werd met 17 punten topscorer.

gh @ Vizier op Volleybal. Foto’s Hans van Dijk en  Frits Bleeker.