Vizier op volleybal

 

ERMAsport Classic van start

Topvolley Antwerpen

Als openingswedstrijd van de ERMA sport Volleyball Classic kwam  titelverdediger SL Benfica gistermorgen in poule A in actie tegen Draisma Dynamo Apeldoorn. De Portugezen rekenden met 25-17, 25-21 en 25-17 af met de ploeg van Redbad Strikwerda. Het liep niet bij de Apeldoorners, de Zuid Europeanen waren duidelijk sterker en gaven als het nodig was nog even wat meer gas om afstand te houden.

De volgende wedstrijd in deze poule ging tussen Draisma Dynamo en Topvolley Antwerpen.  Dynamo boekte een makkelijke zege. De 25-15, 25-22 en 25-19  zorgden voor een mooie 3-0. Antwerpen hield Gijs Jorna en Joris Marcelis aan de kant. Dynamo presenteerde daarentegen een paar ‘gastspelers’ in deze wedstrijd.

Zo viel op een gegeven moment Renzo Verschuren in, die dit seizoen bij RWE Volley Bottrop in de Bundesliga begon, maar er onlangs vertrok. Verder kwam ook Bert Sturkenboom voor de Apeldoorners in actie. Hij kwam eerder uit voor St. Quentin, dat momenteel in de Franse Ligue B op de laatste plaats staat.   

In de eerste set stoomde Dynamo via 8-4, 16-7 en 21-8 naar 25-15. In de tweede set stonden de Belgen tot 10-11 voor, daarna nam Dynamo het initiatief over en liep via 16-12 naar 24-19. Op 24-22 riep Strikwerda de mannen nog even bij zich, hetgeen zich met 25-22 uitbetaalde. In de derde set werd na 16-13 fors afstand genomen. Bij 21-14 leek het op een afstraffing uit te draaien, maar Antwerpen kwam nog een eind terug en sloot met 25-19 verlies af.

De laatste wedstrijd in deze poule was die tussen SL Benfica en Topvolley Antwerpen. Daar tapten de Belgen uit een ander vaatje dan tegen Dynamo. De ploeg die tegen Dynamo aan de kant stond, stond nu binnen de lijnen en zij zorgden voor een zeer aantrekkelijke duel tegen de nummer één van de Portugese competitie. SL Benfica werd via de setstanden 26-24, 25-22 en 22-25 naar een 2-1 nederlaag gespeeld.

Stand poule A: 1> SL Benfica 2-3  (4-2)  2> Draisma Dynamo 2-3  (3-3)  3> Topvolley Antwerpen   2-3  (2-4)

Landstede Volleybal Zwolle, de tweede Nederlandse deelnemer startte in poule B tegen Soria Numancia en zorgde voor een verrassing door de Spanjaarden via 25-21, 16-25 en 25-21 naar een 2-1 nederlaag te spelen. In de tweede set namen de Spanjaarden vanaf het begin een snelle voorsprong en finishten met groot verschil. In de eerste en de derde set speelden de Zwollenaren een prima partij en sloten die ook met overtuigende winst af, ook omdat er bij de tegenstander in de eindfase net teveel mis ging.

In hun volgende wedstrijd tegen Euphony Asse – Lennik kwam Landstede Volleybal tekort om opnieuw voor een verrassing te zorgen. De Belgische ploeg,  die onder leiding staat van Marco Klok, won met 3-0 via de setstanden 25-23, 25-19 en 25-23. In de dagafsluitende wedstrijd wonnen de Belgen ook van Soria Numancia. De 2-1  (25-18, 25-17 en 31-33) winst  betekende dat ze als poule winnaar het toernooi vervolgen.     

Stand poule B:  1> Euphony Asse – Lennik 2-4 (5-1) ; 2>  Landstede Volleybal 2-3 (2-4) 3>  CMA de Soria Numancia 2-2 (2-4)

Programma  donderdag 29 december

Mannen herkansingen: 10.30 uur: Topvolley Antwerpen – Landstede Volleybal; 12.00 uur:  Draisma Dynamo – CMA de Soria Numancia

Vrouwen: 13.30 uur: Sliedrecht Sport – Dauphines Charleroi;  15.30 uur: Asterix Kieldrecht – Kindercentrum Alterno.

NK Scholen: 15.30 uur finale SG Canisius –  SG Twickel

Halve finale mannen: 18.00 uur: SL Benfica vs  winnaar 10.30 uur;  20.00 uur:  Euphony Asse – Lennik vs winnaar 12.00 uur