Vizier op volleybal

 

Heemgaard – Alterno, een top toernooi

Het vergt enige voorbereiding om een groot jeugdtoernooi te organiseren, velen weten niets eens hoeveel tijd er door de organisatie en vrijwilligers in zo’n evenement gaat zitten, maar als dan op maandagavond alle velden zijn opgebouwd, de briefjes zijn opgehangen, de indeling voor de kleedkamers is gemaakt, kortom, als alle voorbereidingen zijn afgerond en de laatste puntjes op de i zijn gezet kan het toernooi de volgende dag van start gaan.

Dinsdagmorgen om iets over achten komen de eerste spelers al binnen. Zij willen een gedegen warming up doen om goed voor de dag te komen. Één voor één druppelen de teams binnen en ze zijn er allemaal ruimschoots op tijd. Dat is mooi omdat er dan niet meer aan het programma en de dagindeling gesleuteld hoeft te worden.  Alle scheidsrechters zijn er, de bardienst is present en de teltafels zijn bemenst.

Na een kort welkomstwoordje en een dankjewel aan de sponsor, CSV de Heemgaarden en de stagiaires die vandaag komen helpen, klinken de eerste fluitsignalen door de hal. Totaal 14 teams zijn er bij de CMV, waarvan maar liefst 10 meisjesteams. Er wordt verrassend gespeeld. Soms de ene keer wat beter dan de andere, maar iedereen heeft er zichtbaar plezier in en daar doet de organisatie het voor.

Het toernooi loopt, mede dankzij de strakke planning van de scheidsen, goed op schema. Spannende wedstrijden wisselen minder spannende af. Mooie finales zowel bij de CMV als bij de C – teams. Alle wedstrijden hadden een bijzonder sportief verloop en het is fijn te weten dat dit ook kan. Er was gedurende de dag veel publiek aanwezig en er hing een gezellige sfeer in de hal. Uiteindelijk waren er ontknopingen met spannende finales.  

De eerste wedstrijddag.

Jongens en meisjes CMV van Kindercentrum-Alterno zijn de winnaars van het Heemgaard – Alterno Jeugdtoptoernooi in de categorie Open Club CMV (D), dat dinsdagochtend is afgewerkt, geworden. Beide teams waren oppermachtig en stonden het gehele toernooi geen setje af. Aan het einde van de ochtend was er zelfs nog genoeg energie over om ook nog onderling een potje te spelen. Hierbij trok het jongensteam aan het langste eindje.

In de middag stonden de wedstrijden voor de C – jeugd op het programma. In het jongenstoernooi kende Kindercentrum-Alterno een stroeve start door de openingswedstrijd te verliezen maar in de finale stonden de mannen van Alexander Pouw er en werd er met 2-0 gewonnen van Prima Donna Kaas uit Huizen. In een spannende meisjesfinale was de Duitse ploeg van SCU Emlichheim, met Gerjan Heerkes langs de lijn, uiteindelijk met 2-1 te sterk voor het team van Kindercentrum-Alterno C van Rien Scholten en Jessica Poeles

De tweede wedstrijddag.

Wederom een dag waar het buiten goed tekeer ging vanwege de harde wind en de vele regenbuien en dus binnen volleyballen  een prima alternatief is. De B – teams zijn ruimschoots op tijd aanwezig, er kan dus tijdig ingespeeld worden, zodat de eerste opslag exact om 09.00 uur kan plaatsvinden.

De teams zijn aan elkaar gewaagd en dat levert lange rally’s op, waardoor er al snel een uitloop ontstaat van bijna 30 minuten op het programma. Maar er is ook mooi volleybal te zien, waarbij het vaak op de laatste punten aan komt wie de wedstrijd wint.

Om circa 14:00 uur beginnen de A – poules. MA en JA (met 2 JB teams). Omdat er warm gelopen kan worden in de zaaltjes, loopt het programma niet verder uit en wordt er zelfs wat tijd goedgemaakt. Ook hier zijn spannende wedstrijden. Mooie ballen worden afgewisseld met grandioze missers. De coaches proberen teamsamenstellingen uit om a.s. zaterdag bij de Open Club goed van start te kunnen gaan.

Ook bij JA/JB worden mooie duels uitgevochten, hoewel het niveau verschil hier groot is. Toch vinden de jongens het lekker om een potje te ballen en te weten waar hun sterke en zwakke kanten zitten, zodat ze hier alert op kunnen zijn. Helaas moest er nog een Twente ’05 speler met een enkelblessure  uitvallen.

Op de tweede dag van het Heemgaard – Alterno toernooi wist MB van Kindercentrum de toernooiwinst voor zich op te eisen. Na eenvoudige overwinningen in de poulefase moest het team o.l.v. het trio Kneijnsberg, van Andel en Siep in de finale fors de bak tegen Apollo 8 Borne, dat op uitstekende wijze weerstand bood en via gevaarlijke aanvallen lange tijd in de buurt wist te blijven. Boven de twintig werden de verschillen echter gemaakt en kwam het team van Kindercentrum niet meer in de problemen. Om 14.00 uur kon de kurk van de fles en de teamschotel op tafel.

Door te weinig aanmeldingen was er geen JB – toernooi. Het jongensteam van Kindercentrum deed in de middag mee met het A – toernooi. Daar kreeg het uiteraard geduchte tegenstand van andere A – teams maar desalniettemin wisten de mannen van Wouter Langendijk zich kranig te weren. Het toernooi werd overigens gewonnen door Kindercentrum Jongens A dat slechts één setje moest afstaan gedurende de middag en avond.

Bij de meisjes bleek Prima Donna Kaas uit Huizen de sterkste. Zij konden aan de teamschotel. Voor Kindercentrum MA deze keer dus geen hoofdprijs. De dames moesten genoegen nemen met een plekje in de middenmoot.

(Basis en bron van dit artikel zijn de publicaties op de website van Kindercentrum Alterno)