Blijft de Rivo trein wel in het spoor?
“Spoor was een woord wat je de laatste weken veel tegen kwam in het landelijke nieuws. België en Nederland lopen met hun ziel onder de arm betreffende de problemen met de Fyra. Totdat ze met deze trein gingen rijden was er niks aan de hand op de route tussen Nederland en België. Nu zijn ze allebei boos en zijn er de grootste problemen. De NS was de laatste weken ook veelvuldig in het nieuws met hun aangepaste dienstregeling op het spoor vanwege de sneeuw en vorst.
Uit voorzorg minder treinen dus ook minder passagiers. Dat bleek ook wel toen de eerste sneeuw begon te vallen en we massaal in de file stonden met ons allen. Het spoor was geen alternatief, dan maar in ruim 1000 kilometer file gaan staan. Blijft toch een apart fenomeen in Nederland. Zodra het wit wordt en de temperatuur gaat onder nul schieten ze bij de NS in de stress. Misschien een tip voor de beleidsbepalers bij de Nationale spoorwegen om eens in bijvoorbeeld Zwitserland te gaan kijken.”
Voor zover de inleidende kijk van spelverdeler Bas Dimmedal op het openbaar vervoer via de rails en op het spoor in Nederland, als opstapje naar de Rivo trein. Die staat wel stevig op de rails en moet in het spoor zien te blijven van koploper Kootfin Taurus. Bas vervolgt met:
“In de topdivisie was het afgelopen weekend ook een aangepast dienstrooster. Acht van de twaalf ploegen zouden in actie komen maar dat werden er uiteindelijk maar vier. Eén wedstrijd viel uit vanwege het weer en de wedstrijd in Sneek viel uit door droevige omstandigheden. O.a. koploper Taurus trotseerde wel alles en veegde NVC hun eigen WIjkersloot uit. Voor ons houdt dit in dat we de komende weken in de achtervolging moeten om elke keer weer de stand gelijk te trekken.
Eén ding is zeker, het blijft hoogst waarschijnlijk tot aan de laatste dag ongemeen spannend in de Topdivisie. Zowel onderin als bovenin zijn de belangen enorm groot. Zaterdag reizen we af naar Dordrecht. Waar wij strijden om de bovenste plek, strijdt Dordrecht met vier andere ploegen om uit de buurt van de 11de en 12de plek te blijven. Als u dit zo leest denkt menigeen al snel, kat in het bakkie.
Maar niks is minder waar. Willen we in het spoor van Taurus blijven zullen we volle bak aan de slag moeten. Ook Dordrecht speelde afgelopen weekend niet (zouden eigenlijk naar Sneek afreizen). De wedstrijd daarvoor zorgden ze voor een enorme verrassing door in hun eigen sporthal de Dijk Inter Rijswijk met 3-2 te verslaan. Ze zijn ook een andere koers in geslagen t.o.v. de eerste seizoenshelft en zullen de winst tegen Rijswijk een goed gevolg willen geven.
De ploeg van Hans Bruins reist naar het westen af met het goede gevoel uit de topper tegen Taurus. Ondanks dat het een 3-2 verlies werd was iedereen enorm te spreken over het vertoonde spel en niveau. Dit willen we ook tegen Dordrecht laten zien. We zullen het spoor van de NS links laten liggen en gewoon het asfalt kiezen maar het spoor van Taurus verliezen we niet uit het oog. Komende zaterdag. Sporthal de Dijk. Aanvang 20.00 uur.”
(Voorbeschouwing Bas Dimmedal, Rivo heren 1)