Derby Dynamo vs Krekkers, de wedstrijd
Mooie affiches zijn altijd de duels tussen de Tubbergse 1ste divisie verenigingen. Of dat nu Dynamo vs Tornado, Tornado vs Krekkers of zoals gisteren Dynamo vs Krekkers is. Er is altijd een mooie gezonde derbysfeer, waar het publiek zich meestal goed weet te vermaken. En dat was gisteren niet veel anders. Mede door het toch wel bizarre scoreverloop in de vier sets.
Even als opwarmertje in vogelvlucht de cijfers. Eerste set: 4-10,13-17, 21-17, 21-21, 25-21. Tweede set 5-9, 9-18, 15 -25. Derde set 5-10, 12-16, 19-16, 25-20. Vierde set 8-2, 21-8, 25-13. Beide teams domineerden een set. En in de andere was Krekkers tot aan de tweede technische time out leidend, daarna nam Tasche / Dynamo het stokje over en gaf het niet meer af. Resultaat 3-1 winst.
Tasche / Dynamo begon in de eerste set met de handrem erop, weliswaar was de eerste opslag meteen een ace, maar verder dan twee scores van Martine Stevelink , een eerste tempo bal en een blokpunt, kwam de thuisploeg niet. Bij Krekkers daarentegen spatte de ambitie eraf en bijna ‘swingend’ liepen de gasten uit naar 4-10. Tijd voor Raymond Keemers om zijn ploeg naar de kant te halen en het een en ander met ze te bespreken. Bij 6-13 stonden ze er nog een keer. Communicatie problemen hadden een Krekkers ace tot gevolg, en was de aanleiding ervoor.
Teamcaptain Elisa Kalisvaart en midspeelster Martine Stevelink namen zich het ‘Keemers advies’ ter harte, pakten de handschoen op begonnen scorend aan een inhaalrace die Marlou Tijhuis bij 15-17 aan de opslag bracht. Opnieuw Elisa Kalisvaart, nu met Manon Steggink, een ace van Marlou en twee directe Krekkers scores hielden haar daar tot 21-17. Een geslepen ‘achterover bal in het hoekje’ van spelverdeelster Kim Tibbe beëindigde de serie en toen Maureen Lesker daar meteen twee aces op liet volgen, en een eerste tempo aanval er 21-21 van maakte leek zich een spannend slot aan te dienen. Een foutserve zorgde voor 22-21 en het Tasche Team ronde vervolgens de volgende drie aanvallen doeltreffend voor 25-21 af.
Het ging gelijk op, nou ja, helemaal waar is dat ook niet weer. Krekkers begon via Lieke Smit goed aan de set, Dynamo knoeide wat aan. Met al vijf scores voor Krekkers bij een stand van 5-9, was het logisch dat de dames naar de kant werden gehaald. Manon Steggink verkleinde het verschil tot 9-10, een blokpunt zorgde voor 9-11 en bracht Kim Tibbe aan de opslag. Anouk van der Wal scoorde er een stel voor Krekkers, Dynamo sloeg uit en in het net en toen de kruitdampen naar het plafond waren opgetrokken stond er 10-18 op de bordjes. Beide teams pakten daarna een driepunter, en scoorden op de site out. Een ace van Jorieke Letteboer via de netband besliste de set.
Krekkers hield het goede spel vast en Dynamo had moeite om scorend bij te blijven. Bij Krekkers zorgden Jorieke Letteboer en Lieke Smit vanaf de buitenkant voor mooie punten, en in die fase moest Dynamo het antwoord schuldig blijven. Echter in het midden van de set sloeg het om. Krekkers werd afhankelijk van Dynamo fouten en Dynamo, middels Elisa Kalisvaart en Manon Steggink, bleef wel zelf de punten maken. Een slordige periode van de Krekkers, met veel in het net geslagen ballen tijdens een serve serie van opnieuw Marlou Tijhuis, tilde de stand van 13-16 naar 19-16. Dynamo gaf het daarna niet meer uit handen en kwam met 25-20 als eerste bij de finish.
Toen Krekkers in het begin van de vierde set, driemaal achter elkaar in de fout ging en vervolgens Martine Stevelink en Elisa Kalisvaart, twee aces, voor 8-2 zorgen was het verzet definitief gebroken. In de aanvallen van Dynamo zat het nodige gif, Mareille Huiskes kopieerde de ‘bal achterover in het hoekje’ van Kim Tibbe, en de thuisploeg liep met speels gemak naar 21-8. Een paar side outs later stond het 25-13 en was de strijd gestreden.
Team scores Dynamo / Krekkers: Aanval 47/39, blok 6/5, aces 7/8 en tegenstander 27/30.