Vizier op volleybal

 

Donitas tweemaal door in de beker

Niet alleen MooiHandig.nl / Donitas zag uit naar de confrontatie met Longa ’59, als graadmeter voor de teamprogressie ten opzichte van pakweg een 6 weken geleden, toen in Lichtenvoorde werd verloren,  ook DeVoKo coach Marcel Veneklaas was met een andere basiszes begonnen, als hij geweten had dat Longa ’59 met de combinatie van eerste en tweede selectie zou komen. Maar dat bleek pas toen het duel DeVoKo vs Donitas al gespeeld was. De studentenploeg uit Groningen werd de winnaar van de bekerdriekamp in Denekamp. Ze wonnen met 3-0 van Reggefiber DeVoKo en met 3-1 van Longa ’59. Hun naam ging gisteravond om 18:15 uur in Kampen in de beker en Toon Gerbrands trok voor hen een blanco tegenstander, een vrijbrief voor de volgende ronde.

DeVoKo vs Donitas 0-3

In de eerste set tegen de gastheren had Donitas het nou niet meteen gemakkelijk. Ze namen weliswaar in het begin een 4-7 voorsprong, maar konden dit verschil niet vasthouden. DeVoKo speelde met een laag foutgehalte, pakte haar puntjes mee en had bij 13-13 het verschil weggewerkt. De thuisploeg bleef constant scoren terwijl Donitas even droog viel, hetgeen resulteerde in 15-13, 18-14 en 20-15. Niet de time out en de dubbele wissel van de gasten uit Groningen lieten de set daarna kantelen, maar de plotse onafgebroken foutenlast aan Denekampse zijde. Twee tweede ballen vielen net uit, een technische fout een servefout brachten Donitas weer bij, Lynn Fortmann en Paula Veldman sloegen vervolgens hun team na een 21-22 tussenstand naar 21-24. De 22-25 betekende 0-1 in sets.  Scores 1ste set DeVoKo vs Donitas: Aanval 8/15; blok 2/1; aces 4/0; tegenstander 9/8.

DeVoKo nam in de tweede set brutaal een 4-1 voorsprong, moest echter die ook heel snel weer prijs geven. Annemarie de Vries serveerde haar team naar 4-6. DeVoKo klampte aan, en wist bij 12-10, mede door een serie slordige Donitas fouten, de leiding weer over te nemen.  Lotte de Vries maakte het verschil serverend ongedaan, stevig geholpen door drie blokpunten op rij van haar ploeggenoten aan het net.  Donitas liep uit naar 13-17 en 16-21. DeVoKo verkleinde het verschil nog tot 21-23 maar werd met 22-25 verslagen. Setstand 0-2. Scores 2de set DeVoKo vs Donitas: Aanval 9/8; blok 1/5; aces 3/3; tegenstander 9/9.

Na dit verlies en de vlotte 0-4 en 3-8 achterstand, voornamelijk door een serie Donitas blokpunten , in de derde set was de weerstand bij DeVoKo gebroken. De ploeg maakte alleen maar  op zich zelf staande punten en kreeg twee en driepunters tegen. Donitas nam de stuur over en koerste zonder veel weerstand via 7-14 en 11-20 naar een duidelijke 16-25 zege. Setstand 0-3.  Scores 3de set DeVoKo vs Donitas: Aanval 8/12; blok 2/5; aces 0/1; tegenstander 7/6.

DeVoKo vs Longa ’59 3-0

De combinatie van eerste en tweede selectie van Longa ’59 kon het niet bolwerken tegen de thuisploeg. In alle drie sets konden ze tot het midden meekomen, maar toen DeVoKo bijschakelde bleek de ploeg uit Lichtenvoorde niet genoeg vermogen te hebben om mee te gaan. Dat gebeurde in de eerste set na 12-12, DeVoKo liep uit naar 15-12, 17-13 en 22-17. Om de set met 25-18 af te maken.

In de tweede set  had DeVoKo bij 11-9 een klein gaatje geslagen, waarna de scherp serverende Marieke Duivelshof met  onder andere drie aces het verschil naar 17-10 tilde. Dit werd zonder problemen vastgehouden en met 25-16 afgemaakt. In de derde set kreeg Longa ’59 na 12-12 problemen. Amke Blokhuis en Daphne Giesselink waren aan Denekampse kant de afmakers, terwijl Longa ’59 na 18-13 ook heel veel kadootjes aan de gastdames weggaf. De set eindigde opnieuw met ruim verschil (25-18) in het voordeel van de thuisploeg.   

Scores bij DeVoKo vs Longa ’59: Aanval 33/20; blok 3/3; aces 10/6; tegenstander 23/29.

Na deze set was de verwachting dat het al bijzonder vreemd zou moeten lopen als Donitas aan het eind van de middag niet met de eer van de volgende ging strijken. Na de 3-0 zege op DeVoKo en de 3-0 van DeVoKo op Longa ’59 kon de conclusie eigenlijk niet anders zijn. Maar ze moesten het wel eerst even doen!

Donitas vs Longa ’59 3-1 

Het was beslist niet de test die Donitas voor zichzelf in gedachten had en waarmee ze vroeg in de ochtend in hun achterhoofd naar Denekamp waren gereden. Verre van dat. De ploeg uit Groningen won met 3-1, gaf één setje kado omdat het met de opstelling experimenteerde en kwam in de andere drie sets niet met die formatie binnen de lijnen die DeVoKo met 3-0 had verslagen. Ze hadden DeVoKo vs Longa ’59 gezien en wisten genoeg. De setstanden 25-18, 25-19, 19-25 en 25-17 gaven duidelijk aan dat Donitas het drie sets dik voor het zeggen had.

Een compliment verdient Longa ’59 voor hun servedruk. In de eerste set sloegen ze zeven  aces , verder waren ze in de derde gewonnen set blokkerend goed bezig. Het aanvallend overwicht van Donitas was echter te groot. In de eerste set nam Donitas na 17-15 afstand, in de volgende doorgang was het verschil bij 12-5 gemaakt. De Longa revanche kwam in de derde set toen ze via 0-4 naar 2-9 uitliepen en Donitas dwongen te wisselen ( Lotte de Vries en Lynn Fortmann kwamen weer in het veld) en toch de voorsprong aan de finish brachten. Bij 14-7 in de vierde set was de strijd gestreden.

Scores bij Donitas vs Longa ’59: Aanval 48/29; blok 6/7; aces 13/17; tegenstander 26/27

@Vizier op Volleybal