Vizier op volleybal

 

Eclatante zege Lycurgus bij Taurus

Abiant Lycurgus heeft zaterdagavond in Houten een puike prestatie geleverd door de nummer twee uit de eredivisie Kootfin Taurus met 0-3 te verslaan. Slechts een uur hadden de mannen van trainer coach Arjan Taaij nodig om de volle buit binnen te halen. De setstanden spraken boekdelen:18-25, 19-25 en 18-25.

Het was de tweede opeenvolgende overwinning van Abiant Lycurgus, nadat vorige week Zaanstad al met dezelfde cijfers werd verslagen. “Alles valt nu een beetje op z’n plaats” aldus een tevreden Arjan Taaij na afloop. “De laatste weken maken we duidelijk stappen voorwaarts. Na alle tegenslag met blessures beginnen de spelers nu aan elkaar te wennen en wordt het meer een team. En dat zie je terug in de wedstrijden”.

Abiant Lycurgus dankte de overwinning in Houten vooral aan de lage foutenlast en de servicedruk. Bovendien stond de blokkering en de veldverdediging als een huis, waardoor Taurus maar moeilijk tot scoren kwam. Alleen in het eerste deel van de tweede set leek Taurus even het heft in handen te nemen, nadat de eerste set binnen 20 minuten door Lycurgus was gewonnen.

Maar Groningers hielden het hoofd koel en onder aanvoering van de sterkhouders van dit moment, Chad Mercado en Dennis Borst, lukte het om een achterstand van vier punten goed te maken. Nadat het op 15-15 gelijk was geworden, trokken de mannen van Taaij vol door. Lycurgus bleef de bovenliggende partij en maakte de kansen aan het net goed af. Daarin was goed te zien dat de ploeg inderdaad is gegroeid. Twee weken geleden nog verzuimde Lycurgus de vele kansen aan het net te benutten, waardoor koploper Landstede in het Alfa-college Sportcentrum er met de volle buit vandoor ging.

Dat lukte Taurus dus niet. De Utrechtse formatie debuteert dit seizoen in de eredivisie, maar de ploeg van trainer-coach Hans Seubring beschikt met mannen als Sturkenboom, van Wijk en van den Boogaard over spelers met jarenlange eredivisie-ervaring. Dat bleek uiteindelijk lang niet genoeg om de Stad-Groningers uit hun evenwicht te brengen. “En dat was vooral te danken aan ons eigen goede spel” vond Arjan Taaij.

“We maakten veel minder fouten en creëerden daardoor zelf de kansen. En wanneer de ballen niet optimaal bij het net kwamen dan legden Dercksen en Parkinson de ballen zo goed weg bij de tegenstander, dat die er weinig meer mee konden doen. Daarin zie je dat we ook vaster worden”. Toch waakt Taaij voor al teveel optimisme na de recente overwinningen: ”We zijn weliswaar op de goede weg, maar we moeten nu niet denken dat we er al zijn. Daarvoor zijn er nog genoeg verbeterpunten in ons spel”.

Abiant Lycurgus is na de zege in Houten naar de vierde plaats in de eredivisie geklommen met 15 punten uit 9 wedstrijden. Komende zaterdag speelt Abiant Lycurgus thuis tegen Floorever/ Reflex, aanvang 20.00 uur

(Bron website Abiant Lycurgus)

**Via Twitter ( @VizierOpVolley) en Facebook ( www.facebook.com/gerhard.heerink.1 ) informeren we u direct na plaatsing artikelen. Volg ons daar!

**Steun VoV met een vrijwillige donatie van € 1,00 per maand. Op IBAN nummer NL 47 RABO 0108 3290 03  t.n.v. Bureau Arghent o.v.v. VoV. Alvast bedankt.