Vizier op volleybal

 

Een verdiende 3-2 zege voor DeVoKo

Voor de dames van Reggefiber DeVoKo stond, na twee vrije weekenden,deze zaterdag de wedstrijd tegen hekkensluiter Donitas2 op het programma. Aanvoerster Maron van der Zande was nog niet volledig inzetbaar door een schouderblessure, maar kon indien nodig in het achterveld een rondje meespelen. Jet Arens was na een enkelblessure weer voldoende fit, ondanks een kleine verzwikking van de enkel bij de laatste training.

De voorjaarsvakantie zorgde daarbij deze week voor een kleinere trainingsgroep. Toch keken de dames erg uit naar deze wedstrijd, want na de blamage tijdens de uitwedstrijd in Groningen hadden ze wat goed te maken.

De eerste set werd begonnen met Anouk Heemstra als libero, Ellen Stevelink als spelverdeelster, Marieke Duivelshof en Jet Arens als passer-loper, Loes Hassink als diagonaal en Amke Blokhuis en Daphne Giesselink op de midpositie. Donitas kwam door enkele scherpe serves gelijk wat punten voor, maar deze werden door een score van Loes Hassink en een blok van Daphne Giesselink weer teruggepakt.

Tot 8-8 en 9-9 ging het gelijk op, vervolgens maakten de dames van Reggefiber nog enkele punten, maar daarna was het gedaan met de eigen scores. Er werd te voorzichtig aangevallen, waardoor Donitas in hun spel kon komen. Na enkele serveseries keek de thuisploeg tegen een 15-20 achterstand aan die zelfs opliep tot 15-23. Er kon uiteindelijk nog één puntje bijgeteld worden, maar deze set werd met een (te) groot verschil verloren met 16-25.

De tweede set was er een wijziging in de opstelling, Loes Hassink kwam op de passer loper positie en Jet Arens op de diagonaal. Dit bleek goed uit te pakken. Hoewel het lange tijd gelijk op liep (7-8, 9-9 en 16-15) speelden de dames van Reggefiber sterker dan de tegenstander. Aan de buitenkant knalden Marieke Duivelshof en Loes Hassink de ballen snoeihard over de blokkering heen. Enkele derde ballen, die door Donitas te kort over het net werden gespeeld, werden slim naar het achterveld gepareerd door spelverdeelster Ellen Stevelink.

De midspeelsters pakten beide ook een paar mooie blokkeringspunten mee, terwijl Anouk Heemstra in het achterveld er voor zorgde dat de Donitas ballen werden verdedigd. Dit alles leidde tot de verdiende setwinst; 25-22.
De derde set was een kopie van de tweede, behalve dat nu Donitas eerder bij de 25 leek te komen. Er werd met enkele wissels nog geprobeerd om het tij te keren. Laurie Heemstra werd ingebracht aan het net en Marlon Stevelink verzilverde haar invalbeurt gelijk met een ace. Helaas was dit niet voldoende en werd de set verloren met 21-25.

In de vierde set begonnen de dames van Reggefiber gelijk met een voorsprong van 4-0, welke uitliep naar 12-6 en 18-14. Deze voorsprong was terecht, door het eigen verzorgde spel konden de aanvalsters naar hartenlust scoren aan het net. Vooral aan de buitenkant werden de ballen er hard ingeramd, terwijl Jet Arens liet zien dat ze de tactische ballen onder de knie heeft. De setwinst kwam niet meer in gevaar en na 25-15 mochten de dames zich opmaken voor een beslissende vijfde set.

Deze laatste set begonnen de dames gelijk op. Twee servefouten van Donitas, één van DeVoKo, twee aanvalsfouten en evenveel aanvalspunten van DeVoKo zorgden voor een tussenstand van 5-4. De 6-4 was een ketser op de eerste serve van Daphne Giesselink, waarna ze haar beurt pas op 9-4 weer af gaf. Amke Blokhuis gooide vervolgens een bal tactisch in de rechterhoek terwijl Loes Hassink de ballen hoog over de blokkering bleef knallen. De set- en matchwinst werden uiteindelijk met een harde aanval van Daphne Giesselink afgesloten: 15-9 en een 3-2 uitslag.

Al met al kan er redelijk tevreden worden teruggekeken op de wedstrijd. De eerste set deden we onszelf de das om, door een te grote periode niet te scoren. Het vervolg van de wedstrijd werd goed opgepakt. Na wederom een weekendje rust spelen de dames van Reggefiber over twee weken weer een wedstrijd in de thuishal Dorper Esch.

Tegenstander is dan Tornado uit Geesteren. Met 34 punten uit 16 wedstrijden staan Reggefiber DeVoKo en Tornado op een gedeelde 7e plek. Daaronder staat het ook nog dicht bij elkaar, dus deze wedstrijd zal belangrijk zijn om te bepalen wie bovenin het rechterrijtje blijft meedraaien. De wedstrijd op 9 maart begint om 15:45, hopelijk tot dan!

(Wedstrijdverslag van Ellen Stevelink, Reggefiber DeVoKo)