Fantastische omstandigheden Borne Beach
Afgelopen zaterdag 23 juni, werd op de velden van Webton Beach Center Twente in Borne het 5e Borne Beach toernooi gespeeld. Dit toernooi maakt deel uit van het senioren circuit Beachvolleybal regio Oost. Op zaterdag 14 en zondag 15 juli as. is de locatie gastheer van het landelijk 2e divisie Nevobo Beachvolleybal Tour.
Het toernooi van zaterdag vond plaats onder mooie omstandigheden, veel zon, een matige wind en goed zand. Het sportpark lag er fantastisch bij. Er was volop zonnebrandcrème noodzakelijk om de toch wel felle juni zon in toom te houden.
Er werd gespeeld in 3 klassen, namelijk dames 2-2 hoog, dames 2-2 laag en heren 2-2 hoog. Voor de team van de Nederlandse Beachvolleybal School Oost was het toernooi een interessante testcase voor de open NK jeugd op 7 en 8 juli as. in Hoek van Holland.
Bij de dames hoog ging de finale tussen het team van Mayke Schutte/Martine Stevelink en de zusjes Joyce en Lauri Schurink. Uiteindelijk gaf de routine van de B – League speelster van Set Up ’65 en de 1e divisie speelster van Dynamo Tubbergen de doorslag tegen de Bodyscan Twente’05 meiden. Mayke Schutte en Martine Stevelink wisten met 2-1 de finale in hun voordeel te beslissen.
Het NBS duo Channah Hilhorst uit Borne en Janneke Timmerije uit Noordijk pakten verassend de 3e plek en lieten het Harambee/Dynamo Tubbergen duo Veldhui/Lotgerink achter zich.
Bij de heren was de winst voor het van de Veluwe afkomstige koppel Schouten / van het Goor. Verrassend was de 2e plaats van het geïmproviseerde NBS koppel Kerkhof / de Vries. Op het Open NK spelen zij met een andere teamgenoot. Op Borne Beach eindigden zij verdienstelijk op een 2e plek. Zij bleven de routiniers uit Wageningen, de heren Hoksbergen en Hoenkamp ruim voor. Deze eindigden op de 3e plaats, voor het gelegenheidskoppel Jagersma en Roelofs uit Rijssen.
Bij de dames laag werden het Webton Hengelo duo Grobben / Geerdink eerste, gevolgd door het eveneens uit Hengelo afkomstige duo Olde Monninkhof / Boevink. Op de 3e plek eindigde met een gelijk punten aantal, maar net een beter puntensaldo het van Twente ‘05 afkomstige duo Rensink / Katerberg. Het NBS duo Kuipers/Wildenborg, dat op het Open NK Jeugd mee gaat doen met de meisjes onder 14 jaar eindigden op de 4e plek. Het duo Bos/Temmink uit Neede eindigden als 5e.