Gehavend Flamingo’s kansloos
“Afgelopen zaterdag ging de karavaan met Roze Vogols naar Capelle om daar aan te treden tegen het sterke team van VCN. Vooraf was duidelijk dat er een hoop gevraagd zou worden van de creativiteit en het incasseringsvermogen van de speelsters van Flamingo’s. Zonder spelverdeelster moest de reis namelijk aanvaard worden. Naast de geopereerde knie van Rachel, waren de rugklachten van Kelly van dien aard, dat ook zij niet inzetbaar zou zijn.
Daarboven opgeteld de pijntjes van de middenspeelsters Bianca en Lucy, de zwangerschap van midspeelster Zinzi en de recente knieklachten van Nynke was de selectie van de Roze Vogols wel enigszins gemankeerd. Maar in plaats van bij de pakken neer te zitten, besloten de meiden en de staf er het beste van te maken.
De eerste bal van de wedstrijd was direct een brutale verrassing. Bianca van Dorrestein tikte als volleerd spelverdeelster de hoge pass door en de meisjes van King stonden er bij en keken er naar. Helaas waren de 2-4 en 4-6 voorsprong voor de Gennepsen echter van korte duur. De thuisploeg kwam op stoom en de bezoeksters kwamen er niet meer aan te pas.
Vaak leuke rally ’s waarbij de Roze Vogols knokten voor wat ze waard waren werden in het thuisvoordeel beslist. Met 25-11 was het verschil schrijnend groot. Toch was het gevoel bij de Limburgsen niet eens superslecht. De meiden hadden er voor geknokt.
In de tweede set lieten de meiden van Flamingo’s de koppies hangen. Geen enkel moment deden de bezoekers iets van zichzelf laten gelden en als makke lammetjes werden ze door de Capelsen naar de slachtbank geleid. Met 25-6 (!) was er geen houden aan geweest en was de tweede set een formaliteit.
In de derde set meende de thuisploeg wat terug te kunnen schakelen. De bezoeksters hadden echter op hetzelfde moment in hun handen gespuugd om er toch nog een wedstrijd van te maken. Met rake klappen van de buitenkanten, af en toe slim spel en vooral een overdosis aan plezier en energie nam Flamingo’s halverwege de set zelfs even een lichte voorsprong. Deze voorsprong was niet vast te houden, maar de thuisploeg leek er niet gerust op.
Niet altijd hoogstaand, maar zeker een maximale amusementswaarde werd in deze set tentoongespreid. De bezoekende studenten uit Delft kregen toch nog een leuke set te zien en de meegereisde Roze Vogols fans kregen weer kleur op de wangen. Helaas was het niet voldoende om de huidige nummer twee het echt moeilijk te maken. Maar de 25-21 en het vertoonde lef geven wel vertrouwen naar komende week.
Hopelijk reist er een legioen Roze Vogols mee naar Vught om daar de meiden uit Gennep te ondersteunen als zij tegen de naarste concurrent VVC zal moeten aantreden.”
(Wedstrijdverslag van Arjen Schimmel, trainer coach Flamingo ’s dames 1)