Vizier op volleybal

 

Prima prestatie Energo

Energo/Flip Schoonmaak heeft in haar thuiswedstrijd tegen Pharmafilter US revanche genomen voor de 4-0 nederlaag in Amsterdam. De coaches, Ziemba en van de Bosch, hadden de dvd van die uitwedstrijd goed bestudeerd en de ploeg gewezen op de mogelijkheden die er tegen deze tegenstander lagen.

Bij aanvang van het duel stonden beide ploegen op 49 punten, één puntje achter de nummer drie, wat op het einde van het seizoen een promotieplek kan opleveren, omdat Bejo-Dinto Warmenhuizen  te kennen heeft gegeven door het uiteenvallen van de ploeg af te zien van eventuele promotie en door diverse mutaties in de A- en B-League komen er mogelijk twee ploegen van elke 1e divisie voor promotie in aanmerking.    

Energo/Flip Schoonmaak begon niet goed tegen een Pharmafilter US,  dat vooral  veel lengte en power inbracht en had kreeg  geen vat op  de middenaanval van de tegenstander en de serve beurten van Nikky Hoevenaars, voormalig DELA League speelster. Met 14-25 werd de eerste set vrij gemakkelijk door US gewonnen.

De tweede set bracht Jacek Ziemba Bregje van de Heuvel op de spelverdeling en Marlies Nijemeisland voor Marlou van Heemskerk om weerstand te bieden aan het  lengtevoordeel van de tegenstander. Gesteund door het thuispubliek vocht Energo zicht terug in de wedstrijd en liet zien weer op hoog niveau mee te kunnen spelen. Met 25-21 werd de stand in sets gelijkgetrokken en kreeg men op de tribune het gevoel dat er toch winst was te behalen, daar waar het de eerste set helemaal niet naar uitzag.

De derde set denderde Energo/Flip Schoonmaak over de tegenstander heen. Vooral de goede servedruk gaf de Amsterdamse ploeg veel problemen en zij konden haar spelverdeelster nauwelijks meer van goede aanvoer voorzien. Zoals gewoonlijk serveerde Lisa weer de nodige punten bijeen en ook Carlijn had in het tweede gedeelte van de wedstrijd haar servevorm weer teruggevonden. Met  25-18 werd de derde set gewonnen en nam Energo een 2-1 voorsprong.

De vierde set leek veel op de gewonnen derde set. Ook nu weer goed aanvalspel van de Beerse ploeg en veel punten vanaf de serveerlijn. Ook deze set werd ruim met 25-18 gewonnen en de verdiende 3-1 overwinning was een feit. Door deze overwinning doet Energo/Flip Schoonmaak nog volop mee om de bovenste plekken, zeker met de wetenschap dat de nummers één en twee nog naar Beers komen.

(Wedstrijdverslag van René Berends, Energo / Flip Schoonmaak)