Raymond Keemers (Dynamo) blikt terug
Dynamo pakte afgelopen zaterdag VC Sneek2 in een mooi Sinterklaaspapiertje in en gaf zich zelf een prima 4-0 zege op de Friezinnen cadeau. Het verslag van de wedstrijd staat tussen de artikelen van gisteren. Trainer coach Raymond Keemers was dik tevreden met hetgeen zijn team had laten zien. Een terugblik.
“Met in het achterhoofd dat we onze aanvoerdster Elisa Kalisvaart moesten missen en dat we tegen een ploeg in vorm moesten spelen kon het nog wel eens een heet middagje volleyballen worden in Tubbergen. Achteraf kunnen we zeggen dat we een uitstekende wedstrijd hebben gespeeld. Vorige week melde ik al dat Tasche / Dynamo dames 1 uit of thuis spelend een wereld van verschil is. Dat bleek zaterdag ook weer.”
“Met de 15-jarige Jilke Rikhof op de plaats van Elisa Kalisvaart begonnen we te afwachten aan de wedstrijd. We konden maar niet los komen van Sneek 2. Dan stond Sneek weer 2 punten voor, dan waren wij weer de bovenliggende partij. Het kon alle kanten op. Door een goede serve op het eind van de set kon Sneek de pass niet goed bij de spelverdeelster krijgen en konden we drie punten op rij maken, waardoor we met 25-22 wonnen.”
“Dit werkte bevrijdend voor de jonge Tubberger ploeg. In de tweede set stond het met name blokkerend beter en konden we door sterk te serveren Sneek onder druk houden. De Friezinnen raakten compleet de weg kwijt en er lukte maar weinig. Daarentegen bleven we zeer geconcentreerd spelen en nog belangrijker, de spelvreugde spatte eraf . Dit resulteerde in een 25-8 overwinning. “
“Bij aanvang van de derde set hadden de dames maar twee opdrachten. Blijven genieten en blijf ze onder druk zetten. Dan zijn ze deze zaterdag behoorlijk kwetsbaar. Jilke Rikhof speelde een uitstekende wedstrijd en dit keer hadden de Sneker dames ook geen antwoord op de serve van haar. Als de bal er te simpel overheen kwam waren het Martine Stevelink en Manon Steggink die op maat werden aangespeeld door Mareille Huiskes. Kwam de bal er moeilijker overheen dan waren het Jorieke Loohuis en Marlou Tijhuis die de bal hard op de grond sloegen. Met een fantastisch blokpunt van aanvoerdster Mareille Huiskes werd ook de derde set met 25-19 binnengehaald.
In de vierde set wilden we onszelf belonen met een vijfpunter. Het enthousiasme bleef, er werd om elke bal geknokt en het spel bleef goed. Al snel hadden we een mooie voorsprong. Halverwege kwamen Kira Steggink, Karin Huiskes en Beau Badart om het helemaal af te maken. De gemiddelde leeftijd werd nu wel heel erg jong. Tasche/Dynamo ging op dezelfde voet door en met 25-16 was ook de vierde set binnen. Een mooi resultaat maar het meest tevreden ben ik over hoe het team vandaag in het veld heeft gestaan.”