Vizier op volleybal

 

Side-Out debuteert met nederlaag

foto Erik Veltink. Moment uit de wedstrijd Side-Out vs Donitas

Side-Out heeft het debuut in de landelijke eerste divisie geen glans kunnen geven met een verrassende overwinning. In eigen huis ging de wedstrijd tegen Donitas uit Groningen met 1-3 verloren. Voor de wedstrijd werd oud-speler Jos Vogelzang van Side-Out door teamcaptain Simon Hilberdink naar voren geroepen. Hij nam vorig seizoen afscheid van Side-Out en kreeg een karikatuur als aandenken. Het team is versterkt met twee nieuwe spelers, Ivo van Veen en Bjorn Schepers, die direct in de basis mochten starten.

In de eerste set liep Side-Out direct tegen persoonlijke fouten aan. Binnen tien gespeelde punten kostten een voetfout, twee technische fouten, een netfout en een servefout de thuisploeg al vijf punten. Verder kwamen de aanvallers niet door de Groningse blokkering heen. Ook een spelverdelerwissel had niet het gewenste resultaat en de set ging met 16-25 naar Donitas. Ook in de tweede set kwam de Side-Out maar niet onder de Groningse druk uit en het keek steeds tegen een ruime achterstand aan. Dit resulteerde in een 21-25 setverlies.

In de derde set leek het aanvankelijk precies zo te gaan, maar zo halverwege volgde de ommekeer. Side-Out pakte een voorsprong van twee punten en hield die vast. Op 24-24 leek het Donitas dat kon profiteren van een mislukte aanval van de thuisploeg, maar een vreemd misverstand tussen spelverdeler en mid aanvaller deed de bal pardoes op de grond belanden. Het setpunt werd direct benut door een sterke aanval van Simon Hilberdink. De euforie duurde ongeveer twintig minuten.

Side-Out kreeg kansen om weg te lopen bij de Groningers, maar verzuimden de marge definitief te vergroten. Toch stond het tegen het eind van de set op 23-20. Donitas verhoogde de aanvalsdruk en Side-Out bezweek hieronder. Op het tweede setpunt stelden de gasten de eindzege met 24-26 zeker.

Hoewel een vijfde set erg dichtbij was, kan Side-Out toch terugkijken op een bij vlagen prima wedstrijd. De persoonlijke fouten die veel punten hebben gekost, kunnen ook in een andere perspectief worden gezet. De felheid en de risico’s die worden genomen, hebben behalve deze fouten ook de derde set opgeleverd. Er kan voldoende besproken worden in het Side-Out kamp.

Zaterdag 29 september staat de thuiswedstrijd tegen Sudosa – Desto uit Assen op het programma. De Assenaren gingen er vorig seizoen met het ‘kampioenschap van Side-Out’ vandoor en er zal ongetwijfeld een mooie strijd volgen in sporthal ’t Noorderslag. De wedstrijd begint om 19:00 uur.

(Wedstrijdverslag van PR – team Side – Out)