Vizier op volleybal

 

Titel Topdivisie A voor DeVoKo, stunt Dynamo Tubbergen.

VoV, 30-03-2025. 8:12 uur. In de Topdivisie A bij de dames waren alle vijf wedstrijden hartstikke belangrijk. Voor de strijd om de titel en de p/d en degradatie. Het einde van het seizoen bracht voor negen teams de nodige spanning met zich mee, alleen VC Sneek D2 kon helemaal vrijuit spelen, zij zijn gedegradeerd en hebben niets meer te winnen of te verliezen. Zij speelden tegen VC Zwolle D2, dat met 16-17 hetzelfde aantal punten had dan het op de p/d plaats staande Krekkers.

Bij VC Sneek D2 vs. VC Zwolle D2 pakte de thuisploeg na de 9-9 stand in de eerste set het initiatief. Via 14-10, 17-12 en 24-14 wonnen ze met 25-16. De thuisploeg maakte in de tweede set van 4-6 achter een 14-7 voorsprong. Via 18-13 en 21-16 werd de setstand met 25-20 op 2-0 gebracht.

VC Sneek keek in de derde set na 1-4 steeds tegen een ruime achterstand aan totdat ze richting de big points (15-20) een inhaalrace met succes (22-22) afsloten. Echter had VC Zwolle D2 het laatste woord (22-25), waarmee het 2-1 in sets werd. VC Sneek D2 liet zich de wedstrijdwinst echter niet meer afhandig maken en met een spannende 27-25 in de vierde set behaalden ze een 3-1 zege.

In Denekamp stond de derby en kampioenswedstrijd van DeVoKo op het programma. Voor volle tribunes en een prachtige sfeer speelde de thuisploeg de sterren van de hemel. DeVoKo om kampioen te worden, Krekkers kwam niet ‘los’ en moest lijdzaam toezien hoe de thuisploeg in een razend tempo de eerste twee sets met 25-7 en 25-11 voor zich besliste. In de derde kwam Krekkers beter in haar spel (2-6), maar trok uiteindelijk met 19-25 voor de derde keer aan het kortste eind. (Voor verdere informatie en bijzonderheden verwijzen we u naar het separaat geplaatste verslag)

In Tubbergen ontving Dynamo de naamgenoot SV Dynamo D2 uit Apeldoorn. Ook daar moesten sterren van de hemel worden gespeeld door de thuisploeg om de gevarenzone te kunnen verlaten. Echter stond tegenstander Dynamo wel derde en had 12 punten meer verzameld tot nu.

Dynamo Tubbergen wist hele goede zaken te doen en we mogen het gerust een stunt noemen dat ze de nummer drie van de ranglijst op een 3-1 nederlaag trakteerden. Via 25-17, 26-24 en 18-25 werd het 2-1. De thuisploeg hield de zenuwen onder controle en sloot met 25-22 af.

Alterno had Donitas op bezoek. Een return met een verhaal uit de heenwedstrijd toen een mogelijke setwinst van Donitas niet doorging (na 21-20) door een arbitrale dwaling en de stand werd teruggedraaid naar 0-20, hetgeen later door de Nevobo als onterecht werd bestempeld.

Zou Donitas bij machte zijn om te vlammen en dit onrecht recht te zetten in Apeldoorn? Willen ja, kunnen is uiteraard een andere vraag. Alterno wist bij begin van de wedstrijd dat hun uitslag er niet meer toe deed, DeVoKo was kampioen en onbereikbaar geworden.

Of dat meespeelde weten we niet, maar feit blijft wel dat Donitas een 0-3 zege uit Apeldoorn meenam. Met 14-25, 19-25 en 26-28.

Set-Up was in Ootmarsum gastteam voor VCN D2, dat dit seizoen voor de vierde en laatste keer vanuit Capelle naar Twente was gereisd. En zeker niet met lege handen aan de terugreis wilde beginnen. Dat maakten ze meteen duidelijk door de eerste twee sets met 13-25 en 16-25 te winnen. Set-Up herstelde zich knap, met 25-23 en 25-17 wisten ze de vijfde set af te dwingen, die vervolgens met 15-11 werd gewonnen.

Met nog één wedstrijd te gaan is de stand nu:

  • 01> DeVoKo 17-43 (Kampioen)
  • ————————————-
  • 02> Alterno 17-36 (p/d plaats)
  • ————————————-
  • 03> SV Dynamo 17-28
  • 04> Donitas 17-28
  • 05> VCN D2 17-27
  • 06> Set-Up 17-27
  • 07> Dynamo Tubbergen 17-19
  • ——————————————-
  • 08> VC Zwolle D2 17-17 (p/d plaats)
  • ——————————————-
  • 09> Krekkers 17-17 (degradatieplaats)
  • 10> VC Sneek D2 17-13 (gedegradeerd)

gh @ Vizier op Volleybal. Foto Jan van den Noort.