Topdivisie B heren: Eerste verlies Inter Rijswijk, p/d strijd superspannend
VoV, 23-03-2025. 7:46 uur. In de Topdivisie B bij de mannen is de spanning voor wat betreft de titel en de degradatie niet meer aanwezig. Inter Rijswijk is kampioen, RVV Katwijk en VC Pegasus degraderen. Dat zijn met nog drie wedstrijden te spelen al vaststaande gegevens. Het gaat nu nog om de p/d plaatsen. De plaats om voor promotie en de plaats om voor behoud te spelen.
Voor de promotieplaats:
Hiervoor waren voor begin van de wedstrijden gisteren nog pakweg vier kandidaten. Pegasus (30), VC Limax H2 (30), Volley Tilburg (28) en Next Volley (26). Met tussen haakjes het aantal punten voor de wedstrijden van gisteren en met nog drie wedstrijden te gaan en negen te behalen punten zullen deze teams onder elkaar wel uitmaken wie het p/d ticket mag opeisen. Om daar kans op te blijven maken was het uitermate belangrijk om gisteren punten te sprokkelen.
Pegasus vs. Spaarnestad werd 3-0 voor de thuisploeg, dat daarmee de kansen p de tweede plaats in eigen hand hield. Het begin was met 30-28 in de eerste set niet direct overtuigend, de twee keer 25-20 daarna wel.
VC Limax H2 vs. Inter Rijswijk sloot af met de eerste nederlaag van de kampioen uit Rijswijk. Met 3-2 trokken ze na een 0-2 voorsprong (16-25, 23-25) aan het kortste eind. VC Limax H2 wist via twee keer 25-22 de stand gelijk te trekken en daarna de tiebreak met een nipte 16-14 voor zich te beslissen.:
Voor zowel de strijd om de promotieplaats als het behoud waren twee wedstrijden belangrijk. Met Gemini-Kangeroes (15) en Compaen (18) als teams die tussen en net boven het stippellijntje onderin stonden.
Compaen vs. Volley Tilburg eindigde in een 1-3 zege voor de bezoekers, die de derde set met ruim verschil (25-14) naar de thuisploeg zagen gaan. Daarvoor hadden ze een 2-0 voorsprong genomen via 22-25 en 23-25. Compaen kon in de vierde set niet nog een keer vlammen en verloor met 20-25 en dus met 1-3.
Next Volley vs. Gemini-Kangeroes ging met 15-11 in de tiebreak naar de thuisploeg. Daarvoor hadden 21-25, 25-16, 23-25 en 25-10 voor een gelijke 2-2 stand gezorgd.
Dan was er nog het duel der degradanten. De strijd tussen de twee teams die volgend jaar in de Eerste Divisie gaan uitkomen. RVV vs. Polaris ging erom de rode lantaarn van hekkensluiter niet te behouden (RVV) of niet mee te nemen.
VC Polaris toonde zich de sterkste en won met 0-3 in Katwijk. Via 21-25, 11-25 en 19-25 konden ze de volle buit meenemen en de rode lantaarn bij de thuisploeg achterlaten.
De stand is nu:
- 01> Inter Rijswijk 15-42
- O2> Pegasus 16-33
- 03> VC Limax H2 16-32
- 04> Volley Tilburg 16-31
- 05> Next Volley 16-28
- 06> Spaarnestad 16- 23
- 07> Compaen 15-18
- —————————————
- 08> Gemini-K 16-16 (p/d plaats)
- —————————————
- 09> VC Polaris 16-9 (gedegradeerd)
- 10> RVV 16-5 (gedegradeerd)
gh @ Vizier op Volleybal. Foto Compaen door Tjerk Laan.