Vizier op volleybal

 

Twente in nationale volleybal competitie

Het finale weekend. Niet dat ze al gespeeld worden, maar de kwalificatie ervoor is minstens zo belangrijk. Mee blijven doen voor de grote wedstrijden of  nog een ‘best of three’ voor een nietszeggende 3de plaats spelen en de competitie op deze wijze dan als een nachtkaars zien uitgaan. Daar gaat het voor Heutink – Pollux om. Webton  Twente speelt voor de 5de plek.   

SV Dynamo, Yarden-Havoc en Set–Up’65 zijn in de beslissende fase voor het kampioenschap van de eervolle B–League titel beland. Op SV Dynamo wordt gejaagd, de Twentse achtervolgers moeten blijven winnen en hopen op een misstap. Onderin doen vier teams, waaronder Longa ’59,  een verwoedde poging zich te handhaven.

Voor Rivo dames 1 is het behoud van het 1ste divisieschap  de inzet van de degradatietopper bij Dio. Heel anders is het bij de Rivo heren. Die kunnen dit weekend tegen Donitas een tik uitdelen in de race voor de promotie naar de B – League. Één divisie lager probeert Boemerang bij ODI belangrijke punten voor handhaving te behalen. Apollo 8 heren 1 wil diep in het zuiden een stapje dichter bij het kampioenschap zien te komen.

Kijk tip:  Grote belangen zaterdag in Oldenzaal bij Heutink–Pollux tegen TVC Amstelveen (en zondag in Amstelveen ) en zondag bij Webton Twente tegen BMC / SSS.(en zaterdag in Barneveld)  Topvolleybal onder hoogspanning.

Dames:

DELA – League:  Heutink – Pollux werkt de dubbel tegen TVC Amstelveen af. Zaterdag 18:30 uur in Vondersweijde. Zie de voorbeschouwing.

B-League:   Set-Up ’65 (3-17-40)  kan afstand nemen van VVC Vught (4-18-35).  Zie de voorbeschouwing.

Yarden – Havoc (2-18-45)  gaat naar Flamingo’s (11-18-12), op de ranglijst geen hoogvliegers. Zie de voorbeschouwing.

1ste Divisie:  Tornado (6-18-51) heeft zo ‘n 10% kan om in Groningen van koploper Lycurgus (1-18-69)  te winnen.  Zie de voorbeschouwing.

Krekkers (7-18-48) gaat thuis voor een vijfpunter tegen het praktisch reeds gedegradeerde Vovem  (12-18-14).  Zie de voorbeschouwingen.

Rivo ( 11-18-22) moet bij Dio Oosterwolde (10-18-25) een gaatje van drie punten dichten. Zie de voorbeschouwing.

Dynamo (3-18-62) probeert een mooie wedstrijd te combineren met winst op Abcoude (8-18-37). Zie de voorbeschouwing

Apollo 8 (2-19-68)  is vrij

In de 1ste divisie B kan Favorita (9-18-39) via winst op het officieus gedegradeerde Devolco  (12-18-11) voor enige gemoedsrust zorgen.  

2de Divisie:  VCV Varsseveld (1-18-57)  krijgt Stravoc (6-18-46) op bezoek. Zie de voorbeschouwing.

DeVoKo (7-18-44) speelt in Nijmegen tegen VoCASA2 (11-18-33) . Zie de voorbeschouwing.

Set–Up’65 II (9-18-42)  heeft tegen Activia (8-18-43) een smetje van vorige week weg te wissen.  Zie de voorbeschouwing.

Boemerang (10-18-35) moet gewoon winnen bij ODI (12-17-28).

Heren:

A – League:  Webton Twente en BMC / SSS gaan beiden voor de 5de plek.  Zie de voorbeschouwing

1ste Divisie:  Rivo (1-18-70) kan dit weekend tegen Donitas (3-18-64) veel duidelijk maken aangaande de plaatsverdeling op het podium.  Zie de voorbeschouwing.

2de Divisie:  Twente ‘05 II (12-18-16) krijgt Favorita (2-18-66)  aan de andere kant van het net.  

Harambee (12-18-24)  speelt thuis tegen Pegasus (8-18-40).

Apollo 8 (1-18-73)  gaat naar Pex / HHC in Born (9-18-38) . 

Emmy Side – Out (3-18-59) probeert via winst op VC Leeuwarden (10-18-30) aansluiting met nummer twee te houden. Zie de voorbeschouwing.

Bundesliga/ Regionalliga:  SCU I moet naar Stralsund. Visa versa een kleine 1.200 km voor een volleybalwedstrijd tussen de nummer vijf  ( SCU)  en de nummer zeven. Ze staan puntgelijk, SCU I speelde één wedstrijd minder.

Voor SCU II zit de competitie er na de uitwedstrijd tegen hekkensluiter Osabrücker TB op. TV Eiche Horn is al kampioen, SCU II is definitief vice – meister.