USA, Cuba en Duitsland aan de leiding
Drie poules zijn in de FIVB World League 2012 nog bezig hun wedstrijden af te werken. In één poule is het al klaar en heeft Polen zich bij de laatste zes geplaatst. Dit weekend staan de duels 7, 8 en 9 op het programma, dan volgende week nog één ronde en dan zit het erop en gaan de nationale teams van de zes geplaatste landen in Sofia, Bulgarije de finale ronde spelen.
USA gaat in poule C aan de leiding. Zij hebben na de 3-1 winst op Italië 14 punten. Italië won de eerste set, kwam in de derde door 27-29 op 1-2 in sets achter en kon het daarna niet meer op de rails krijgen, getuige de 16-25 in de vierde doorgang. Matthew Anderson en Clayton Stanley waren samen goed voor 41 punten. Blokkerend had USA een 7/14 voordeel. Frankrijk won in Gwanju, Korea, waar poule C dit weekend de wedstrijd afwerkt, met 3-1 van het gastland. 14/3 blokpunten en 9/4 aces gaven de doorslag in deze met 25-21, 23-25, 25-16 en 25-15 gewonnen wedstrijd. Frankrijk heeft ook 14 punten, Italië komt op 9, Korea op 5.
Rusland zal in eigen land (Kaliningrad) nog even de beste handjes voor moeten zetten om de achterstand in competitiepunten op Cuba goed te maken. Tegen Japan werd de 35/18 foutenlast met 44/24 aanvallende en 12/3 blokkerende scores weggewerkt voor een 3-0 zege. Cuba won met 3-1 van Servië. Wilfredo Leon scoorde 22 punten. Cuba gaat met 17 punten aan de leiding, Servië heeft er 12 en Rusland 11. Japan komt tot een aantal van twee.
De Duitse nationale volleybalploeg kende geen mededogen met Portugal. In Guimaeres werd het gastland met 3-0 (25-18, 25-15 en 25-21) verslagen. Blokkerend had Duitsland met 3/15 punten een groot voordeel, terwijl ook de foutenlast van 28/16 voor het nodige puntenverschil zorgde. Bulgarije won met 3-2 van Argentinië. Met 15-11 in de tiebreak. De Bulgaar Tsvetan Sokolov werd dagtopscorer met 29 punten. Duitsland is koploper met 16 punten, de Bulgaren en Argentinië hebben er 13, Portugal staat nog op nul.