Vizier op volleybal

 

VC Peelpush2 prima uit de startblokken

Foto Wim Simons. Britt Bongaerts en Nadieh Jenkins, blokkerend in actie.

VC Peelpush dames 2 is het nieuwe volleybalseizoen met flair begonnen. In Rijswijk werden de eerste vier punten van het seizoen middels een 1-3 zege veiliggesteld.

Peelpush had een ongewoonlijke start van de dag. De ploeg had half Nederland gezien door talloze omleidingen en arriveerde net op tijd in Rijswijk. Daar aangekomen bleek Rijswijk om een gescheiden inslaan vorm te hebben gevraagd en dus had Peelpush vijf minuten het veld voor zichzelf om in te spelen. Toen de tijd om was, werd duidelijk dat deze minuten ook bedoeld waren om te serveren.

Gelukkig werd vanaf de meet duidelijk dat de ploeg zich door deze ongebruikelijke voorbereiding niet uit het veld liep slaan. Gedurende de set werd een voorsprongetje van drie punten verdedigd en liep het geruisloos uit naar 15-20. Vervolgens liet Laura de Jong zien dat een goede serveserie geen warming-up nodig heeft en werd de thuisploeg met 15-25 weggeserveerd.

In de tweede set waren de rollen omgedraaid. Rijswijk pakte een voorsprong van 20-15 en dacht de set al in de pocket te hebben. Maar daar waar de thuisploeg in de eerste set niet in slaagde, lukte dat  de Meijelse ploeg wel, terugkomen tot 23-23. Peelpush wilde zich belonen voor deze inhaalslag en sloeg twee ballen achter elkaar touché uit. Extra jammer dat de scheidsrechter niet in vorm was en Rijswijk zo met 25-23 aan een gestolen setzege hielp.

Deze arbitrale dwalingen zorgden voor de spreekwoordelijke scheut olie op het vuur bij de gasten. In plaats van zich te laten leiden door irritatie, werd deze energie omgezet in een extra stimulans. Tot 21-21 ging het in de derde set gelijk op, toen sloeg Peelpush genadeloos toe en nam via 22-25 een 1-2 voorsprong in sets.

In de vierde set liepen de Meijelsen al snel tegen een achterstandje op en deze bouwde Rijswijk uit tot 16-12. Maar in plaats van de koppen te laten hangen, deed de ploeg van trainer coach Marc Denessen er een schepje bovenop en liet het de promovendus zien dat er meer voor nodig is om Peelpush te verslaan. Het team oogde gefocust en maakte van het eerste matchpoint gelijk gebruik en pakte met 19-25 de set en wedstrijdwinst.

Komende zaterdag staat het Limburgse onderonsje met VC Velden op het programma. Een wedstrijd die garant staat voor spanning en spektakel. Zorg dat je erbij bent: 19.00 uur in de eigen Körref!

(Wedstrijdverslag van Kim de Wild, VC Peelpush dames 2)