Vizier op volleybal

 

VC Polaris H1 boekt klinkende zege in Katwijk

VoV, 23-03-2023. 12:11 uur. Op zaterdag 22 maart stonden de nummer 10 en 9 van de Topdivisie B tegenover elkaar, te weten Habithuis RVV Katwijk aan Zee en Polaris Helmond. Met maar één punt verschil op de ranglijst telde er voor Polaris maar één ding: winst.

Polaris coach Jaap van Bussel startte de wedstrijd met spelverdeler Luc van Bree, passer-lopers Jelle Jurrius en Cas Heezemans, middenmannen Martijn Jurrius en Sjoerd Heij, diagonaal Tomasz Gryglicki en libero Mitch Hommersom.

De wedstrijd liep tot 10-10 gelijk op, hierna was het Polaris dat door vrijwel foutloos spel uitliep naar 12-16. Iedereen aan Helmondse zijde was in vorm en de Helmonders sleepten de set probleemloos binnen met 21-25.

Dit goede gevoel werd meegenomen naar set 2, waarin ook vrij snel duidelijk werd dat Polaris deze zou gaan winnen. Luc van Bree serveert de uitploeg tot een 0-8 voorsprong, en wist al zijn aanvallers perfect te bedienen om de set ruim met 11-25 te winnen.

In set 3 stokte de motor van Polaris iets. In de eindfase was het invaller Yannick van de Ven die de wedstrijd van 19-18 met een geweldige serie uitserveerde tot 19-25. Dit betekende de eerste 3-0 overwinning voor Polaris in de Topdivisie, en een vrijwel zekere 9e plaats.

Volgende week speelt Polaris na lange tijd weer in de eigen sporthal ’t Hout, ditmaal tegen Compaen H1. Het eerste fluitsignaal zal om 19.30 klinken.

gh @ VoV, verslag van en foto via Willem de Vries, VC Polaris.