VC Polaris laat VC Limax H2 ontsnappen
VoV, 16-02-2025. 18:51 uur. Een zeer spannende wedstrijd voor de neutrale toeschouwer, een enorme teleurstelling voor Polaris. Polaris, dat na vorige week vrijwel zeker is van degradatie, nam het zaterdag 15 februari op tegen de nummer 3 van de competitie: VC Limax Heren2.
Polaris startte de wedstrijd matig, en kreeg moeilijk grip op de service van de Limburgers. Al snel keek de Helmondse ploeg dan ook tegen een 10-16 achterstand aan. Met aanvoerder Cas Heezemans aan service kroop Polaris puntje voor puntje terug tot 16-16. Vanaf dat moment werd het stuivertje wisselen, waarbij Polaris de felheid net niet lang genoeg kon vasthouden. Met 25-23 gaat de eerste set naar Limax.
Om herhaling van de eerste set te voorkomen was de beginfase van groot belang. Polaris stond aardig te ballen, maar werd ook in het zadel geholpen door de vele servicefouten aan Limburgse zijde. Diagonaal Tomasz Gryglicki scoorde vrijwel iedere bal die in zijn buurt kwam, en ook passer-lopers Cas Heezemans en Steff de Vries wisten regelmatig de gaten in de Limax verdediging te vinden. Nu zette Polaris deze lijn ook door tijdens de ‘big points’, met een 21-25 setwinst als resultaat.
Ook in de derde set konden beiden ploegen geen afstand van elkaar nemen, en werd de set pas boven de 20 beslist. Deze keer wederom in het voordeel van Limax, met 25-23.
Set 4 leek lange tijd weer de kant van Polaris op te vallen, waarin Polaris de hele set voorstond. Op 16-20 voor Polaris stokte de machine echter en kon Limax in één serie langszij komen. Tot grote teleurstelling van de Helmonders ging de set, en daarmee de wedstrijd met 3-1 verloren.
gh @ VoV, verslag en foto van/ via Willem de Vries, VC Polaris.