Volop spanning in Superdivisie Dames
VoV, 24-01-2025. 5:36 uur. De voorlopige stand in de Superdivisie bij de dames kent dit weekend vier kanshebbers op de koppositie. De verschillen bovenin zijn zo klein dat de strijd om de bovenste plaats erg hevig is. Voorlopig handhaafde Sliedrecht Sport D2 zich nog steeds op de hoogste trede van het podium.
De situatie is nu als onderstaand:
- 01> Sliedrecht Sport D2 13-28
- 02> Keistad 12-26
- 03> VoCASA 12-26
- 04> Rivo 12-26.
Volgens Bartje van de verwachte uitslagen heeft Sliedrecht Sport D2 de meeste kans om ook na dit weekend nog aan kop te gaan. Zij spelen namelijk thuis tegen de nummer voorlaatst Voltena. De uitwedstrijd werd door Sliedrecht Sport met 1-3 gewonnen en aangezien ze thuis nog geen competitiewedstrijd hebben verloren lijkt handhaving aan kop geen vreemde voorspelling van Bartje. Hoe vervelend ook voor Voltena, die dan maar eens moet bewijzen dat Bartje er faliekant naast kan zitten met zijn vooruitziende blik.
AVV Keistad neemt het in Amersfoort op tegen Pegasus, de nummer zeven (11-14) in de stand. In Nijmegen behaalde Keistad een ruime 0-3 zege. Ze gunden de thuisploeg toen 21, 15 en 17 punten. Dat was half oktober vorig jaar. Maar met de resultaten van de laatste weken, waaronder gewonnen en verloren vijfsetters, lijkt het huidige Pegasus niet meer zo’n makkelijke prooi.
Tegen koploper Sliedrecht Sport D2 waren er o.a. 30-32 en 26-24 setstanden voordat de tiebreak met 10-15 naar de gasten ging. En in Groningen haalde Pegasus tegen landskampioen Veracles de stunt uit om na 2-1 achter via 17-25 en 4-15 de winst op te eisen.
VoCASA had het in de heenwedstrijd in Borne alleen in de eerste set lastig tegen Apollo 8 Dames2. Die set sloten ze met een nipte 23-25 af, daarna kreeg de thuisploeg nog 15 en 17 punten mee bij de 0-3 nederlaag. Als we Bartje mogen geloven heeft VoCASA ook thuis de beste papieren om winnend af te sluiten. Apollo 8 Dames2 staat met 10-11 derde van onderen, hetgeen een degradatieplaats is. En dan kunnen we die regels over het hard nodig hebben van de punten wel achterwege laten.
In Groningen maakt Veracles zich op om het gaatje naar de vier teams boven hen, Veracles is de nummer vijf van de ranglijst met 13-23, een stukje te dichten. Maar dat het een moeilijke klus zal worden weten de dames bij voorbaat, want Rivo is geen team dat je zomaar even aan de kant zet. Ze staan niet voor niets 3 punten voor Veracles met ook nog een wedstrijd minder gespeeld. En bovendien was er in Rijssen een 3-1 zege voor de thuisploeg. Bartje, die normaal overal een voorspelling voor in petto heeft, laat het deze keer afweten en haalt de schouders op. Als het zoiets betekent van “Het kan alle kanten opgaan.” Laten we het daar dan maar op houden.
De stand na de top 4 is:
- 05> Veracles 13-23
- 06> Dinto 12-18
- 07> Pegasus 11-14
- ———————————
- Plaatsen in de gevarenzone
- ———————————
- 08> US 12-13 (p/d plaats)
- 09> Apollo 8 D2 10-11 (degradatie plaats)
- 10> Voltena 12-8 (degradatieplaats)
- 11> Sudosa-Desto D2 11-2 (degradatieplaats)
Een duel hebben we nog niet de revue laten passeren. Namelijk Sudosa-Desto Dames2 tegen Dinto. Thuis won Dinto na een 0-1 en 1-2 achterstand met 3-2. Via 25-12 in de vierde set en 15-11 in de vijfde. Opent dat misschien perspectieven voor de eerste zege van het seizoen voor de ploeg uit Assen?
De Superdivisie bij de mannen:
In de Superdivisie bij de mannen staat er één wedstrijd op het programma. VV Utrecht heeft thuisvoordeel tegen Taurus in deze Utrechtse derby. Taurus raakte de koppositie aan Peelpush kwijt via een speelvrije zaterdag, dat stapje terug op de ranglijst kunnen ze nu weer goedmaken met een drie punter.
De stand is namelijk:
- 01> Peelpush 11-25
- 02> Keistad 11-24
- 03> Taurus 10-23
VV Utrecht staat op negende plaats (10-7), een puntje voor de hekkensluiter en zes punten achter de twee bovenburen Zaanstad en Sliedrecht Sport H2. Dat verhaaltje van dat ze de punten hard nodig hebben zullen we u dus maar besparen. Maar het is wel zo. In Houten won Taurus met 3-0 (18, 16, 21)
gh @ Vizier op Volleybal. Foto Keistad en Rivo