Vizier op volleybal

 

World Grand Prix dag 5, poule Kazachstan

Foto FIVB: Braziliaanse actie

Kazachstan had gisteren een goede start bij de thuiswedstrijd tegen Italië. Twee gewonnen sets kregen echter geen positief vervolg. Vandaag stond een andere wereldgrootmacht op volleybalgebied in Alma Ata tegenover hen aan het net. Brazilië was de tegenstander. Het ongeslagen Italië moest het tegen Thailand opnemen, dat vorige week in  eigen land van Peru en Cuba had gewonnen, maar gisteren met 3-0 klop kreeg van Brazilië.

Brazilië vs Kazachstan  was een uitgemaakte zaak. De Braziliaanse ploeg won met 25-14, 25-18 en 25-20 en behaalde haar vijfde overwinning. Viermaal 3-0, één maal 3-1. Kazachstan had vooraf wel al geweten dat het tegen de Olympisch kampioen heel erg moeilijk zou worden  blijkens de woorden van hun trainer coach. “De roem was hen al vooruitgesneld en dat zette mijn team vooraf behoorlijk onder druk. Brazilië heeft het tegen ons niet moeilijk gehad. Van de regerend Olympisch kampioen win je niet zomaar een setje, dat is vandaag wel weer gebleken.”

De Braziliaanse coach zag het nut van de partij wel in. “In alle wedstrijden doen we belangrijke ervaringen op en leren we steeds weer bij. Per wedstrijd willen we ongeveer dertien blokpunten scoren, en dat is vandaag ook weer gelukt. Het liep vandaag toch beter dan gisteren tegen Thailand.” Teamscores: aanval 35/33; blok 12/4 aces 4/1 en fouten 14/24.  

Italië vs Thailand had een vergelijkbaar verloop voor de Italianen als gisteren. Met 0-2 achterkomen via 24-26 en 19-25 en dan met 25-22 en 25-15 een tiebreak afdwingen, die met 15-12 werd gewonnen. “Elke overwinning in de World Grand Prix is er één en de setstanden doen er achteraf niet meer zoveel toe” wist de Italiaanse coach. “Het was een erg moeilijke wedstrijd, waarin we veel fouten maakten, maar gelukkig wonnen we weer. Het verloop was goed vergelijkbaar met gisteren, ook nu wisselden we van tactiek en dat pakte goed uit.”

“De Thaise speelsters hebben vandaag veel geleerd van hun Italiaanse tegenstanders” sprak de coach hoffelijk. “We hebben goed gepresteerd en feliciteren de tegenstander met de winst” Teamscores: aanval 59/56; blok 15/6; aces 1/7 en fouten 31/33.

Brazilië heeft nog geen puntje verloren en komt op vijftien totaal, Italië is ook nog zonder wedstrijdverlies maar verloor via twee 3-2 zeges wel twee WGP punten en komt op dertien. Thailand heeft er zes en Kazachstan is blij met en trots op met het ene puntje tot nu toe.